| Flav a întrebat:

Cum vi s-a parut TPU 2009 in comparatie cu TPU 2010?
Cine ne mai aminteste de vechile vremuri? Cum era atunci, cand v-ati logat? Ce atmosfera? Cine ne mai aduce aminte de userii vechi care au plecat dintre noi?
Astept pareri numai din partea userilor vechi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand m-am inregistrat pe site, in 2008, era o atmosfera total diferita de cea de acum. Imi amintesc ca imi placea tare de Mike atunci, un tanar deosebit, si de Dara, care mi se parea deosebita ( am aflat ulterior ca si e). Apoi, in 2009, pe la inceputul anului, se instalase o atmosfera tare placuta. Ma simteam tare mica, printre oameni tare destepti. Am observat-o atunci pe Brigaela, pe care am apreciat-o pentru rabdarea infinta de care dadea dovada, pentru sfaturile intelepte; gabytzza, care se implica si dadea raspunsuri pe care le urmaream cu drag; kittyalexandra; april, pe care nu ai cum sa nu le adori; te-am remarcat atunci si pe tine, un tanar inteligent, matur si responsabil.
Apoi, tot in 2009, se dadeau lupte intre cei mai amuzanti utilizatori laughing ( Emil-Bro, Emil-Nony)
Tot atunci am avut onoarea sa-l cunoasteam pe D-nul injiner, un baiat tare modest, care a crezut ca va cuceri toate femeile de pe site cu masinile lui laughing.
Mi-e dor de felul in care se raspundea, de atmosfera de atunci, de glumele bune.
Ah, a mai fost perioada in care activa si lia, vad ca nici ea nu prea mai intra...
Dintre utilizatorii vechi am avut surpriza sa constat ( cu mare placere) ca ii mai avem pe moneyandfame( un tip foarte amuzant, care intra rar, insa), moony ( deosebita, amuzanta, draguta, care posteaza tot rar.), mai esti tu, Brigaela, april si inca cativa oameni draguti, dar atmosfera s-a schimbat. S-au cam dus vremurile bunelaughing E destul de greu sa navighezi pe site acum, trebuie sa cauti o intrebare buna cel putin o jumatate de ora...
Ma bucur ca este chat-ul, pe acolo stau mai mult.in rest.se cam duce de rapa comunitatea.
Wow, cat am scris! Ma opresc aici, trebuie` sa imi intru in mana, n-am mai scris un raspuns asa de lung pe TPU de ceva vreme.happy
Sunt curioasa, tie ce iti mai aduce aminte de acele vremuri?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In 2009, cand am venit eu pe TPU, strain fiind, am observat in fata mea o tabara linistita. Pe vremea aia eram un mare magar. Si acum sunt asa, dar ceva mai mic. In 2010, constientizez ca cinez intr-un cotet, si a dracu' ca-mi prieste mirosul, si nu numai mie...

| AvalohAlyn a răspuns:

Si eu am prins partea aia. Dar parca anul 2009 a fost cu mai multe conflicte si certuri fata de anul 2010.In anul 2009 totusi erau intrebari mult mai inteligente, frumoase, ingenioase si nu erau atatia copii de sub 14 ani pe site.Anul acesta sunt multi copii, multe raspunsuri cu funda, multe intrebari copilaresti si repetate. Oricum, de useri nu putem sa ne plangem.Useri de valoare au fost si acum si atunci.Au disparut cativa dar au venit altii.Astept un an 2011 mai linistit si mai ''cu peace'' precum arata si avatarul meu.
Dar totusi ce ne facem cu vechile vremuri din viata noastra?sad

| Razvan a răspuns:

Problema mea nu este si nu va niciodata cu userii, indiferent cat de mult m-ar ataca pe privat.Nu risc sa fac riduri de expresie pentru niste anonimi din toate punctele de vederelaughing
Problema mea este cu echipa site-ului care nu isi da interesul.Anul trecut mai era cum era, dar acum chiar exagereaza
TPU TEAM:Vedeti cati useri spam-uristi si tampiti trebuie suspendati?
Vedeti cate persoane au doua conturi si paseaza fundite unul de pe altul?
Vedeti cum calitatea intrebarilor scade si de aia pleaca userii si de aia se plang pustii de 10-15 ca nu li se mai raspund la intrebari?
Vedeti toate astea sau pentru voi e mai importat traficul pe site?(intrebare retorica)
Uitati-va la celelalte site-uri de socializare din Romania si luati lectii despre ce inseamna sa moderezi cu adevarat un siteraised eyebrows

| Dmonik a răspuns:

2009 aici a fost furtunos, mai putin decat 2010, asa mi-l amintesc. Dar aici erau si alti oameni. Eu imi amintesc de Oliana, de eu_o_mare_enigma, de dumnezeu - care ma fascina cu intrebarile si cu tonul lui taios, neiertator, dar simpatic - de furni.
Zazu de acum e Zazu de atunci? Eu nu stiu, poate stie cineva de aici.
Au aparut insa anul acesta figuri carismatice: Marionel, harold...
Revin!

| Dmonik a răspuns:

Il vad rar si pe Nony... unde e?

| Barajag a răspuns:

Buna intrebarea ta, sunt multi useri care au plecat si vor mai pleca.De ce? Pentru ca observ in ultima vreme, cata invidie si cata rautate poate exista din partea unora.
@crinu: Chiar crezi ca se va limpezi ceva pe aici?
O zi buna sa aveti cu totii!

| unbaiat a răspuns:

Pai eu abia am intrat recent din nou pe site.Acum mi se pare mai cretin dar si mai amuzant laughing Din userii vechi ma bucur ca mai esti tu, HepHap si inca cativa.Am observat ca Nony mai nou este vazut pe aici un fel de intelept ori nu e acel nony pe care il stiam eu? Dar ca o prima impresie se pare ca se muta hi5-ul aici.

| Roby67 a răspuns:

Eu am descoperit pagina asta numai in 2010, dar pot sa imi aduc bine aminte de un conflict foarte interesant intre Allinna si un user rolling on the floor
Ce vremuri domne, ce vremuri...

| tim a răspuns:

Ei bine, era o perioada in care am inceput sa ne cunoastem prin intrebari si raspunsuri. unii au disparut, altii si-au schimbat numele. era o vreme cand eu aveam un loc de munca unde mai aveam timp liber putin, apoi o vreme cand eram fara loc de munca, deci intram relativ des.acum lucrez din nou dar nu mai am decat foarte putin tim si intru mai rar. poate si altii sunt in situatia mea. e drept, erau si atunci copii si acum, nu ma deranzeaza, eu cred ca toti avem de invatat unii de la altii cate ceva. impreuna santem un intreg, hai sa nu ne spargem in bucatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am contul de foarte mult timp, dar asta nu inseamna ca nu am observat diferenta dintre ce a fost si ce este acum TPU. Inainte eram doar pe post de observator, dar m-am hotarat sa-mi fac cont, vazand unele intrebari interesante. La inceput se puneau intrebari inteligente, intrebari care necesitau o anumita experienta. Pe masura ce timpul trecea, vedeam cum aceste intrebari dispar incet incet si sunt inlocuite de cele puse la misto sau de cele puse de copiii lasati prea mult timp pe internet de parinti. Imi placea inainte, era o alta atmosfera, nu erau jigniri ca acum, nu se arunca in halul acesta cu noroi intre useri. Erau doar niste aluzii inteligente sau niste subtilitati care iti starneau zambetul. Mai ales acum, de cand cu noua "Sefa", totul a luat-o razna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaai flav nu-mi aminti.ca la inceput puneam botul la toate conflicturile lerigioase, da aveam si ci cine ma lupta. da acum, e ezact ca la inceput. da mai elevate un pic discutiile.am plecat de la adam avea buric? si am ajuns depaaaarteee.si politica era alta. da... e bine si acum si frumos.la dragoste si sex si adolescenti te crucesti dea binelea.si nu in sensul crestinesc.frumoase vremuri.cam tulburi, da.sa speram ca s-or limpezi.