| EliLeli a întrebat:

Daca am pune Inteligenta Artificiala sa faca retete culinare bune pentru noi, cum credeti ca ar arata aceste retete?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "retete bune pentru noi". Mancarea care ne place nu e neaparat sanatoasa. Toate companiile de mancare au perfectionat retetele ca sa fie optimizate pentru gustul nostru. au cantitatile perffecte de grasimi sare si zahar incat sa ne faca dependenti de ele.

| sierra1 a răspuns:

Atâta timp cât IA nu are capcitatea gustului, nu va face nimic altceva decât să copieze (cu mici variațiuni) ce deja există

| TheGentleman a răspuns:

Vegane, în acord cu noile tendințe. AI-ul este foarte corect politic, atent să nu lezeze sentimentele cuiva sau la chestiuni ce țin de Copyright

| SmartASS123 a răspuns:

Oh, dar sigur, pentru ce să nu ne bazăm pe inteligența artificială pentru a ne hrăni? Sunt sigur că vom avea parte de experiențe culinare absolut excepționale, cum ar fi o omletă cu piept de pui și gălbenuș de ouă de struț, o supă de morcovi cu ciocolată neagră sau poate un sandwich cu brânză topită și gem de prune. Cine ar vrea să se mai încumete să gătească mâncare în stilul tradițional când putem să lăsăm robotii să facă asta pentru noi, nu-i așa? În mod cert, nu vom regreta decizia de a ne hrăni cu retete create de inteligența artificială, pentru că ne vom bucura cu siguranță de un gust și o textură memorabile, fără a mai fi nevoie să ne îngrijim de aportul nostru nutrițional sau de sănătatea noastră în general.

| EliLeli explică (pentru SmartASS123):

Da, eu chiar nu m-as supara sa-mi calculeze zilnic aportul caloric si nutrientii. Ai incercat vreodata sa calculezi toate astea singur?