| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca ar veni apocalipsa, te-ai descurca sa supravietuiesti SINGUR?

21 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă căutați pe internet, pe YouTube, veți găsi o adevărată industrie despre supraviețuire post apocaliptică. Tehnici, locuințe, vehicule, îmbrăcăminte, totul!
Apocalipsa, nu înseamnă doar extincția rasei umane, a lumii în general.
Apocalipsa poate însemna o pandemie medicală adevărată, în care chiar nu se poate ține sub control boala. Poate însemna un conflict planetar, inundații biblice, orice.
Iar, referitor la supraviețuire, poți supraviețui dacă depășești pragul critic inițial, nu înnebunești și te gândești că și mâine e o nouă zi în care trebuie să trăiești!
Oricum, "ciudații alimentari", vor fi primii care nu vor supraviețui, dacă nu se vor adapta la un nou stil alimentar.
Când spun "ciudații alimentari" mă refer la cei care nu mai consumă carne de loc, la cei care nu consumă produse de origine animală, inclusiv brânză, ouă. Veganii, vegetarienii, cei care calculează caloriile, greutatea, aceia vor avea mari probleme de supraviețuire!

| sierra1 a răspuns:

Nu e bine zis : apocalipsa = toată omenirea crapă (deci TOATĂ) așa că supraviețuire zero

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Da, dar nu as fi suficient de pregatit, cel putin nu am echipamentul necesar ca sa imi faca supravietuirea cu mult mai usoara.

| Sofer a răspuns:

Ne adaptam și luptam pentru supraviețuire.

| StrongHeart a răspuns:

Da,o sa mananc radacini si tot o sa ma descurc.

| Meme10Memu a răspuns:

Imposibil fara Dumnezeu.

| aumih16 a răspuns:

Nu va veni niciodata! apocalipsa nu vine cand vrei tu sa stii!

Răspuns utilizator avertizat
| GPA a răspuns:

Dac-ar veni apocalipsa, nu cred c-ar mai supraviețui nimeni. Se face trimitere la sfârșitul lumii, ceea ce aduce finalul tragic al omenirii.
Nimeni n-ar supraviețui, resursele sunt limitate. Poate supraviețuiești o perioadă de timp, dar resursele întotdeauna sunt limitate.

| RKBlue a răspuns:

Sa zicem ca pamantul ar fi afectat de o catastrofa, care omoara toti oamenii(sau o mare parte, iar ceilalti supravietuitori sunt departe si necunoscuti mie).
Daca atmosfera si clima nu ar fi schimbate prea tare(sau deloc), atunci probabil m-as descurca.
Apocalipsa de obicei inseamna ca tot pamantul ar fi distrus sau toti oamenii ar pieri, dar am inteles ce ai spus.
Daca apocalipsa ar fi provocata de un meteorit sau o eruptie vulcanica majora, clima si atmosfera ar fi puternic afectate.
Daca vreo boala a omorat foarte multi oameni, foarte repede, atunci niciuna dintre cele 2 nu ar avea de suferit.
Deci, cat timp nu sunt probleme cu cele 2, cred ca orice om peste 15 ani ar putea sa supravietuiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am un pat sub care sigur incap happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plec pe Marte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sf lumii va veni când nimeni nu se va aștepta, nici Iisus nu știe când vine acest sfârșit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vine Apocalipsa omenirea actuală e rasă de pe fața Pământului, nu mai supraviețuiește nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Definește apocalipsa. Am impresia că nu te referi la Cartea Biblică.

Răspuns utilizator avertizat
| Bruno92 a răspuns:

No. ai intra în depresie ți-ai pune capăt, un om nu poate îndura atâta singurătate bine tu ești o excepție că ești obișnuit dar daca ți s-ar tăia netul și cablu chiar și tu ai fi luat-o razna. Spre ghinionul tau nu o sa vina Sf lumii prea cărând și nici extratereștrii nu ne vor vizita așa că mai trebuie sa aștepți.

| Andrei200202 a răspuns:

Nu, viața a inceput să se bazeze prea mult pe tehnologie, pe totul de a gata. O problemă ar fi cu mâncarea, doar poate or mai funcționa food panda si glovo

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Aș muri într-o săptămână cel mult. Deci nu big grin