| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca maine ar veni o apocalipsa zombie, sa presupunem supravietuiesti socului initial incuindu-te singur in camera/casa, dar ulterior cum v-ati descurca cu mancarea? Ce ati face in continuare?
Apocalipsa zombie clasica gen World War Z, Zombieland.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As incerca sa ma duc in masina apoi sa ajung la cea mai apropiata baza militara sa ma alatur ca soldat. Daca nu merge varianta atunci gasesc o canistra de combustibil stropesc masina si dau foc apoi ard in ea

| mgtow a răspuns:

Ideal ar fi un glont in cap chiar stai asa ca la mine in casa e pistol in caz de urgenta, ma impusc mai usor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comand prin Glovo

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-am văzut filmele, dar am visat o apocalipsă zombie laughing. Mă urcasem în mansardă că mă gândisem că zombie nu sunt atât de deștepți încât să știe să urce scări abrupte. Sau scări, în general. Cred că cei de la bloc ar fi în siguranță.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Dar odata tot ar trebui sa iesi ca de nu mori de foame, posibil si de sete daca se strica distributia de apa. Cum procuri mancarea? La magazine ce era pus pe rafturi dar se formeaza logic si bande de talhari care profita de ocazia si preiau conducerea magazinelor. Nu mai exista autoritati ci fiecare pe cont propriu sau in grupul lui.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt totusi 30 de zile, fara apa nu poti in 3 zile sau fara aer 3 minute, as intra intr-un supermarket mare si as avea hrana un timp, desigur ca fructele sa r strica si alimentele, am deveni canibali si noi

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Daca le lipseste neurocortexul,ar actioana doar din instinct, dar se poate uni sa ajunga la tine, dar, chiar daca le lipseste asta mai ramane partea emotionala, daca le place fizicul tau nu te vor manca

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi mănânc un picior laughing Glumesc. Bună întrebare. Mă gândeam că o să plece când văd că nu pot urca, dar nu cred că ar mai avea cineva curaj să iasă din casă apoi. Nu cred că am supraviețuii în cazul ăsta. Cu toate că de foame și disperare cred că am fi în stare de multe. Am putea să încercăm să luptăm cu ei, să le aflăm slăbiciunile, dar dacă sunt mai puternici fizic... adio laughing.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Imi iau bicicleta Pegas si merg pana la Bucuresti (eu fiind din Brasov) si dau la oparte cadavrul lui Iohannis de pe scaunul prezidential si ma asez eu pe el ca sa ma simt ca un rege, ca un adevarat rege al Romaniei (evident fiind distrusa de apocalipsa dar cel putin e al meu, AL MEU ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pana vine Apocalipsa peste noi mai dureaza mult si bine pana cand va veni, dar un lucru e cert la judecata de apoi fiecare va primi ceea ce merita cu adevarat.
Acest proces o sa dureze mult si bine generatie dupa generatie.

M-am nascut sarac si sunt in continuare sarac dar in viata de apoi voi fi bogat.
La judecata de apoi Dumnezeu iti va arata toata viata ta pe care ai avut-o pe pamant de la nastere pana la moarte pe un ecran, ca sa vezi ce ai facut bine si unde ai gresit. Iar pe urma ai sa mergi unde iti este locul in iad sau in rai asta e valabil pentru fiecare om de pe pamant.
Sub acest soare care straluceste pe cer cu totii ne nastem, crestem, imbatranim si la final murim iar pe pamant ramane doar viata noastra asa cum a fost ea buna sau rea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Un singur lucru mai am de adaugat si termin. Se stie ca fiecare generatie de copii care au fost inainte raman in istorie si anume viata lor.
Generatiile care vin din urma ei bine putem spune ca pentru ei vor veni vremuri si mai grele pentru ca Europa e moarta din toate punctele de vedere si anume ca nu merge nimic in nici un domeniu.

Foarte multi preoti din mai toate religiile de pe glob si oamenii de stiinta si experti au declarat in felul urmator ca intr-un fel s-au altul sau apropiat vremuriile acelea de final.

https://www.youtube.com/watch?v=l39A5yB8U1A