| Antipaticu a întrebat:

Daca ati fi parinti, le-ati spune copiilor vostri de twilight, manele, alexandra stan?

30 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Eu una nu înţeleg de ce nu?
Twilight e un film minunat, cum să nu-l vadă? love struck
Alexandra Stan e o cântăreaţă destul de cunoscută. Deci... dacă începem să vorbim de cântăreţi sigur ajungem şi la ea...
Iar manele... thinking
Păi le-aş zice că e printre singurele genuri de muzică care nu-mi place. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alyra a răspuns (pentru Antipaticu):

Scuze de jignire, dar...ti-ai pus un nume potrivit. Si care e problema cu raspunsul meu?sad

Răspuns utilizator avertizat
| Leonard08 a răspuns:

Un copil trebuie sa cunoasca si lucrurile mai putin bune. laughing

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Si chiar de nu le-as spune, tot ar afla!

| Denisa85 a răspuns:

Buna, sunt parinte a doi copii si nu i-as umple capul fetitei mele cu asemenea porcarii ( am doua fetite de 4 ani si una de 1 an ).
Mai bine o duc sa vada un film la cinema, o prajitura sau o plimbare cu masina.
Educatia in Romania nu vezi de la oricine.
Pa, pa.

| Mangustă a răspuns:

In societatea in care traim nici nu ar avea nevoie sa le spunem noi, ca parinti. Nu le-ar trebui nici macar internet sau radio, doar o gura apropiata, cineva care sa stie cu ce se mananca toate astea si sa fie in starea sa le raspandeasca. Daca ar fi la scoala ar afla singuri in cel mult 2 saptamani si nu doar despre cele enumerate de tine.
Crezi ca parintii din ziua de astazi le vorbesc de la varste fragede copiilor despre sex? Normal ca nu! Si totusi ei stiu mai multe in aces domenui decat s-ar credea, reusind chiar sa-i lase masca pe bietii parinti care ii stiau atat de "inocenti". Cu anturajului din care face parte copilul se pot afla si experimenta o multitudine de lucruri despre care parintii sa nu afle decat cand treburile se inrautasesc.
Deci acum te intreb eu pe tine, noi, daca am fi parinti, ce control am mai avea asupra copilului? Cum le-am putea ascunde toate acestea cand ei singuri isi croiesc drumurile, fara sa mai asculte sfaturile venite din partea celor care le-au dat viata si i-au crescut pana intr-un punct?
Acum daca te refereai la momentul in care vom fi parinti, adica peste ani intregi...pai atunci manelele, twilight si toate astea vor fi date uitarii find inlocuite de altele, probabil de o speta mai joasa asa ca nu ar mai avea nici un rost sa le arat ca "trecutul" nu a fost cu mult mai bun decat "prezentul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar stii de internet dapai de tristii astia!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Hmm...sa zic de acum si sa nu o fac, o sa vad la momentul respectiv, se mai schimba omul... oricum la peste 10 ani, macar sa traiesc eu pana atunci laughing)

| Чернобыль a răspuns:

Le-as zice ca Twilight, manelele si Alexandra Stan sunt porcarii.
Le-as arata melodii rock.

| mickeye a răspuns:

Eu unul nu mi-aș lăsa copiii să asculte muzică românească sau țigănească.
i-aș lăsa să asculte orice dar nu INNA, ALEX MICA.
Muzica românească e foarte proastă și e făcută pentru spălarea de intelect( ce naiba înseamnă Dalinda, Zaleilah?).

| Crucified a răspuns (pentru mickeye):

Cine dracu e Alex Mică? straight face
Şi da, muzica românească e făcută pentru spălarea de intelect. Dar nu numai aia românească.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Cred ca ar afla singuri

| Sclipiciii a răspuns:

Cu siguranta nu.Doar de alexandra stan poate dar in nici un caz de manele!

| mimikafrumusika a răspuns:

Nu inteleg? De ce nu Twilight? Ce are?

| Ally99 a răspuns:

Eu de Twilight pentru ca e un film foarte frumos si de Alexandra Stan, dar de manele in nici un caz! Cu toate ca o sa afle singur:d

Răspuns utilizator avertizat
| Mangustă a răspuns (pentru Antipaticu):

Se intelege ca ai o problema cu filmul, dar Ally99 a scris corect. Mai mult ca sigur stii ca si numele proprii (de orase, persoane, carti, filme! etc.) se scriu cu litera mare, cele din urma enumerate, eventual intre ghilimele. Ca si scriere a titlului, "Twilight" nu e cu nimic mai prejos decat..."Amintiri din copilarie" de exemplu...

Răspuns utilizator avertizat
| Mangustă a răspuns (pentru Antipaticu):

Mi-au ajuns doar cateva secvente sa te cred pe cuvant laughing Da` nu mai vorbi la nervi, dispret, ca nu ajuta la nimic, ok?winking

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ally99):

Ia stai, te contrazici singură. Cică o să le spui despre Alexandra Stan, dar nu despre manele? Te contrazici mai rău decât biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| Derrick a răspuns:

Daca as fi parinte nu le-as spune. De ce?
Fiindca o sa afle singuri

| DeadInside a răspuns:

Doar de alexandra stantongue

| Nastinka a răspuns:

Le-as spune. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Nastinka a răspuns (pentru Antipaticu):

Daca sincer: Da, le-as spune, pentru ca oricum ar afla...