| SlowLikeSnow a întrebat:

HeY! voi daca a'ti fi parinti ce sfaturi le'ati da copiilor vostri?thinking

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O educatie stricta si dura, sa nu ajunga golan sau panarama, oricum no sa ajung sa fiu tata.

| darrio2007 a răspuns:

Cele mai bune pentru ei.Sunt parinte.

| minnieee a răspuns:

Hmm...Sa nu vorbeasca urat, sa nu injure, sa fie cuminti, sa asculte de mine, sa invete, sa se tina de scoala, sa nu fumeze, sa nu se drogheze etc.Depinde de varsta lor.

| Annitu a răspuns:

Dacă ai fi copilul meu, să înveţi să scrii corect.

happy

| DrDeath a răspuns:

In orice caz nu sa invete, daca as avea copil mic de 3 luni as imprumuta bani si as pleca cu el in america. Ias face toate actele acolo.Las da la gradinita acolo ca sa stie engleza.In orice caz nu l-as lasa in Romania ca sa ajunga un golan.
Las duce in Chicago deoarece acolo am rude.
Si atunci cand creste i-as da lectii de muzica.
Las invata sa cante, sa danseze.Las indruma spre latura artistica nu l-as lasa sa devina un tocilar sau un bagabont, golan.
As incerca sa vad ce isi doreste, ce vrea si as incerca sa il ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai:
1)Sa invetze cat de cat
2)Sa nu se imbete in public
3) Sa nu se apuce de tras iarba
4) Sa gandeasca inainte sa faca ceva stupid
5) Sa nu chiuleasca prea des de la scoala
Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situaţie...

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Pai, pai:
-Sa invete.
-Sa ma asculte fiindca nu-l/o invat de rau
-Sa nu fumeze sau sa se drogheze cand creste. rolling eyes

| gabystar a răspuns:

Ca sunt nebuna asa ca niciodata s anul ma ascultelaughing
Acum serios vorbind pai:
-las sfatui sa imi zica mie depare absolut orice face, daca e fata sa imi spuna ce baiat ii place si as sfatui-o in privinta, dar daca e baiat las trimite la taiacasu ca doar fiecare cu meseria luilaughing
-las sfatui sa nu imi urmeze exempluri mancand atatea dulciuri ca mine
-las sfatui sa invete dar nu chiar f mult ci cu masura asa cum fac eu si pana acum am numai medii de 10laughing
-las sfatui sa isi face cati mai multi prieteni si sa imi zica de ei deoarece aproape intotdeauna am sa-i dau voie desigur daca ii stiu si eu ma rog, nu ma int sai stiu personal ci din ce mia povestit el
-i-as spune ca bunicii lui sunt de moda veche laughingasa ca intotdeauna sai linguseasca etclaughing
-asa si i-as spune ca orice ar face sa se iubeasca pe el mai presus de orice sau oricine
-las sfatui cum sa se imbracelaughing...pentru acum sunt la facultatea de designerhappy
Si las iubi mult mult:-x:-x

funditabatting eyelashes?

| mariusik2012 a răspuns:

Sa nu bage degetul in priza laughing

| GrEen_2189 a răspuns:

Cum ai vrea tu sa fie copiii tai, asa ii educi. Daca vrei pitzipoance si cocalari, invata-i... daca vrei oameni normali, da-le sfaturi bune pentru a se comporta in societate ca oamenii nu ca animalele. Eu as vrea ca viitorul meu copli sa nu fie nu stiu ce geniu, dar nici ultimul prost, dar in special sa stie sa fie om.

| Alle_6951 a răspuns:

Hey!
Pai in primul rand trebuie sa fi si tu un exemplu apoi poti sa dai sfaturi!

| madutza_8184 a răspuns:

Depinde de varsta lor, oricum sfaturi cat mai adecvate si utile pe care le pot folosi in viata!