| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati fi parinti ce le-ati spune copiilor vostri despre sex, droguri, alcool, fumat?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai despre droguri, alcool si tigari l-as sfatui sa nu se apuce, depinde doar de ei. despre sex le-as spune sa se protejeze si sa nu inceapa prea devreme...

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Chiar daca copiii nu sunt un lucru pe care mi-l doresc, in caz ca as avea unul, o conversatie de genul ar fi obligatorie. Motivul ar fi experienta mea proasta. In familie nu bea nimeni, oameni normali, cu nimic iesit din comun si probabil s-au asteptat sa invat doar prin exemplu. In felu asta am inceput unele chestii prea devreme si in necunostiinta de cauza. Nu-s regrete sau ceva, dar poate m-as fi mentinut altfel pe linia de plutire daca parintii si-ar fi batut mai mult capul la nivelul comunicare.

| fuzzer a răspuns:

Sfaturi, asigurate prin intelepciune practica, realiste. Nu ce vezi pe "feisbuk si pe mesinger"

| Mikhtarian a răspuns:

Ca mama,ii vrei mereu bine,si aia nu e bine, aia nu e bine.
Ca tata, eh, aici e ceva mai barbatesc, pe fata si ce e de zis e de zis.

| Madalinaaa2497 a răspuns:

Daca ai de la inceput o relatie de prietenie cu baiatul/fetita ta, totul va veni de la sine. nu va fi nevoie de nici o conversatie fortata, sa i zicem.