| Tron a întrebat:

Daca Dumnezeu ne-a facut pe noi si Universul,pe El cine L-a facut?

Răspuns Câştigător
| AngelOfNight a răspuns:

Adevarul e ca noi l-am creat pe Dumnezeu

10 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Dumnezeu a existat, exista si va exista dintotdeauna.

| daηă a răspuns:

Asta e o intrebare buna...

| cypryan11 a răspuns:

Pe El nu la facut nimeni asa scrie in Biblie

| ateu123 a răspuns:

Sal,omul la inventat pentru ca sasi explice universul, natura si natura omului, scop bla bla basme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tron daca luam informatiile necesare raspunsului din culturile religioase putem spune ca el a existat dintodeauna, dinainte ca timpul sa se fi creat.
Ma rog...acest raspuns poate creea multe paradoxuri.

| TheYoyogabi a răspuns:

Da, si eu sunt de parere ca noi l-am creat pe Dumnezeu.

| KapyManuKapy a răspuns:

Soarta.

| onicel35 a răspuns:

Mama lui!

| Iulian93 a răspuns:

Nu avem cum sa intelegem asta. In Universul nostru toate evenimentele se succed, sub influenta timpului. Dar daca in afara Universului nu exista timp? Am putea spune ca Dumnezeu exista din totdeauna, adica nu l-a creat nimeni. Pur si simplu exista.