| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu a facut legile fizicii particulelor elementare si din tot universul?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,Dumnezeu a creat totul. Înțelepciunea să se vede in uimitoarea creație.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, lmfao, dzeu nu exista.

| VelaJohnny a răspuns:

Intrebarile tale sunt gen pozele de pe Facebook la care trebuie sa apesi pe ele pentru a le vedea in intregime. laughing
Logica site-ului este ca atunci cand pui o intrebare, comunitatea sa iti raspunda. Blogurile sunt pentru auto-raspuns spre exemplu. Plus ca e vorba de religie, si aici clar ca o sa te contrazici si o sa schimbi cateva raspunsuri pentru a intelege ce vor altii sa spuna poate, mai ales cu astfel de intrebari care la multi vor starni spiritul filozofic.

| Nilsson a răspuns (pentru VelaJohnny):

Ai dreptate in ce spui, ca acest site ar trebui sa fie in folosul celor care vor sa afle raspunsuri si opinii la anumite intrebari.
Din pacate, aceasta categorie in special, e folosita mai mult pentru a se face propaganda ateista si satanista, sau pentru a batjocori religia celorlalti.
Acum Vassile incerca sa isi promoveze ideile creationiste, chiar daca nu ma deranjeaza personal, consider totusi ca ar trebui respectat scopul acestui site.

| anonim_4396 explică (pentru Nilsson):

Eu nu promovez doar creationismul ci si un mod de gandire si de viata potrivit cu legile fizicii cuantice si clasice implementate de Dumnezeu. De exemplu cand curveste cineva dinamica electronilor determina in memoria biologica ganduri patate sau murdare sau conflictuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, Dumnezeu a implementat astfel de automatisme sau legi fizice: Iov 38:33, 36.