| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pentru cine a facut Dumnezeu Universul?

26 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cine I/a dat ceva întâi, ca să aibă de primit înapoi? Din El, prin EL și pentru EL sunt toate lucrurile. A Lui să fie gloria pentru eternitate! (Roamani 12=35, 36)
Dacă ar fi creat dintr=o necesitate sau ca să satisfacă o altă peroană, Dumnezeu ar fi idolatru și nimeni nu e mai presus de EL.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Pai se plictiseala si el singur i bezna totala de en miliarde de ani,dar cand a aparut in univers cum a fost? el nu sa intrebat cum am aparut? dintodeauna e o contradictie logic, cand a aparut acel dintodeana? nu rezolva nimic, asa ca iahve a creat universul din absolut nimic, si a creat niste ingerasi si o planeta cu doi oameni care le tinea in colivie, iahve stia ca va aparea un sarpe vorbitor,asa ca a jucat teatru cu ei, si in continuare rade, el stia totul, noi suntem sclavi, marionete fara creier, el ti a planificat toata viata

| Celcestietot a răspuns:

Păi scrie undeva pentru cine?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sunt curios daca ai auzit pe cineva care să răspundă la asta, iar dacă da, cu ce a răspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ok, am înțeles. happy

| DeyCj a răspuns:

Pentru el, cică, că era prea pustiu şi a decis să facă ceva cu acel spaţiu fără nimic.

| StrongHeart a răspuns:

Pentru crestini,musulmani, budisti, iudei, agnostici, atei.
Pentru toti oamenii.Numai ca noi Il blamam pentru tot,asa ne sta in fire,in loc sa ne asumam viata si faptele noastre,dam vina pe altceva sau altcineva.
Omul a cazut si continua sa cada,se ridica doar cand renunta la mandrie si isi aminteste de vesnicie,de lumina,de adevar,de moarte si ce va fi dupa moarte si isi ajuta semenii fara sa astepte ceva in schimb,respecta poruncile,iubeste si iarta,stiu foarte greu,dar asa trebuie sa facem sa ne apropiem de El si de intelegerea absoluta a vietii si a mortii.
Sa stiti ca nu e tarziu pentru nimeni sa se intoarca la Dumnezeu.
Se spune ca atunci cand un om foarte credincios se roaga, in cer este liniste, este o zi normala.
Atunci cand un pacatos se intoarce la Dumnezeu, plang toate cetele ingeresti de bucurie.
Inca e timp sa ne indreptam, inca nu am pierdut tot.

| Meme10Memu a răspuns:

Pentru oameni. Ca sa vada cat de mici sunt. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti usor de combatut. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Degeba te chinui cu mine. Esti usor. Te fac imediat, dar nu recunosti. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ca sa te faca pe tine sa mergi spre distrugere. Nu degeaba e o sabie cu doua taisuri. Moarte pentru prosti si viata pentru destepti. Asta e Biblia baietas. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exista inviere.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Crestinismul s-a extins pentru ca Iisus a inviat.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa invire asa efect mare la nivel global - crestinismul s-a raspandit la nivel global devenind cea mai raspandita religie ca numar de membrii apostati sau neapostati. Invierea lui Iisus a fost ca un asteroid care a eclipsat toate religiile pagane. Asta e dovada. Daca invierea nu era reala nu avea un efect atat de mare.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Va plati. Viata ta e prea scurta ca sa apuce timpul cand Satan va fi ucis.

| DeyCj a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai grijă că dacă nu învie Meme10Memu precis te va bântui până la moarte laughing))