| juniper a întrebat:

Daca gripa porcina s-a lansat de la porci, cum se face ca ei nu sunt bolnavi de virusul asta?

6 răspunsuri:
| thehope a răspuns:

Peste tot se tot spune ca a suferit virusul o mutatie si astfel s-a transmis la om... a fost de ajuns sa fie un animal bolnav, in tara unde s-a raspandit virusul in prima faza si fiind luat de om s-a transmis mult mai repede, pentru ca omul interactioneaza cu zeci de persoane, iar virusul nu e transmisibil de la on la animal si nici invers. Cel putin asta e logica mea din tot ce am auzit pana acum.

| onofrei89 a răspuns:

Cum sa nu fie si ei bolnavi? stai linistit ca nici ei nu o duc mai bine...priveste aici
http://www.ziare.com/articole/gripa+porcina+ferma+porci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facem sport si consumam laturi fara colesterolhee hee
Nici sarma in nas nu ne mai punem, acum au aparut piercingurile, suntem mai superiori decat voi. e adevarat ca traim mai putin dar nu conteaza durata vietii ci calitatea ei...adiohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gripa porcina nu are legatura cu porcii, of, ofhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e o minciuna ca in 1976.si fraierii pun botul ca atunci. ia cauta pe goagal sa vezi ca nu a fost atunci nici o epidemie dar de vaccinat sau aruncat toti ca ratele la elastic, in america.fiindca daca trag aia un part, pute in toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sharky? ce faci? apuci craciunul? stai in cotet confort sporit? brava. te-ai ajuns.atunci...craciun...hm... fericit.