| Yosefin a întrebat:

Daca ma duc cateodata prin club are cum sa ma afecteze?
In sensul ca nu fumez, si beau putin iar in general dorm noaptea.

5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Poate doar auzul de la muzica data tare. Altceva nu cred ca are ce sa te afecteze.

| Anna121 a răspuns:

Cu ce sa te afecteze? In cluburi nu se mai fumeaza decat in locurile special amenajate, daca zici ca bei putin, nu are cum sa te afecteze in vreun fel. In plus daca te simti obosita te poti duce acasa sa te odihnesti, iar a 2 a zi o sa fii ca noua.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Poti sa te duci oricand ca nu patesti nimic.

| Ivy86 a răspuns:

Du-te și distrează-te... Mai rău te afectează anturajul nepotrivit.

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

Pai, depinde in ce sens crezi ca te poate afecta. Chiar daca tu nu esti fumator, fumul din incapere te poate afecta. In a bea, dupa parerea mea depinde mult cu cine te insotesti la club - in functie de varsta, te-ar putea influenta o proasta companie, intr-atat incat, treptat, sa ajungi sa faci exces de alcool... Pe de alta parte, conversatiile pe care le porti, anturajul efectiv din club, daca "perseverezi" in mediu negativ, pe termen mediu-lung te-ar putea influenta... Repet, depinde de varsta si de valorile morale pe care DEJA le ai. Exista situatii in care, daca la club ajungi sa nu te simti in largul tau, nu vei mai fi tentat sa mergi. Dar daca e totul ok, inseamna ca, probabil stii sa fii stapan pe situatie.