| Sawarekh a întrebat:

Salut, am 26 de ani. Am observat ca am fire de par albe in cap.
Sunt undeva la 7-10 fire in tot capul, am ramas dezamagit deoarece nu fumez, nu beau, am incercat pe cat posibil sa traiesc sanatos.
Stiu ca este devreme sa am fire albe...

Atat ca in ultimul timp dorm pe la ora 2-3 (asta si fiindca am lucrat in general noaptea)

Mai este cineva care are probleme de geneul?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imbatranesti si esti si stresat.
10 fire le poti scoate cu o penseta de sprancene, dar stress-ul va decolora altele noi si tot mai multe.
In final, vei avea doar doua solutii: ori iti vopsesti parul, ori te impaci cu soarta (varsta).

| RoCkKiD a răspuns:

Problema nu e ca ai fire alba, problema e ca testiculele ti se transforma incet, incet in ovare daca asta te macina.

Ai 10 fire din 100k, si fara cunostinte de matematica o sa intelegi ca e irelevant. Poti sa ai cateva fire albe si de la 10 ani.

| Sawarekh explică (pentru RoCkKiD):

Eu inteleg ce spui, insa eu sunt foarte atent la detalii si pot sa-ti spun ca nu aveam pana acum...

| Violleta2022 a răspuns:

Parul alb este mostenire de familie, de la parinti si bunici, si nu se face de la fumat sau consum de alcool.

| sierra1 a răspuns:

Toată lumea are, chiar la ani mai puțini!

| Drimmero a răspuns:

E genetic, nu ai ce face. Nu are legatura cu stilul de viata, sunt mostenite firele albe.

| Frank51 a răspuns:

N-are treaba firul alb cu vârsta, vorbim de 2 fire la 100000, asta înseamnă 0. 00002%, revino când ai peste 50%.

| Crackman a răspuns:

27 aproape si am un sfert de cap alb, gena ce sa ii faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU am 22 si tot am fire albe...si fac sport, sunt atletic, nu fumez, nu beau etc...n am mai baut alcool din 2020 ianuarie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii cu fire albe sunt in regula. Tunde-te scurt de tot si nu-ti mai bate capul.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Cresterea firelor albe in tinerete poate fi de la gena. Ai rude care au/care au avut fire albe in tinerete? Daca da, de aceea ai.
Fierele albe mai pot creste si de la stres.
Nu ai pentru ce sa te simti dezamagit. Eu consider ca sunt lucruri mult mai importante in viata decat cresterea firelor albe. Important este sa fii tu sanatos. Sanatatea este cea mai importanta.

| KR0N5TADT a răspuns:

Ești doar paranoic. Bea un ceai de tei și relaxează-te.

| Moofie a răspuns:

Eu am 20 si am si eu cateva fire de par in cap, asta luand in considerare ca mananc,sanatos, dorm cand trebuie, fac sport, nu fumez/beau, etc etc.
asta e, ai imbatranit

| GeorgeGamer790 a răspuns:

Salut! Eu am 16 ani si deja am cateva fire albe... deci nu cred ca-i problema la tine.
Firele albe apar de obicei de la stres sau daca ai parinti/bunici care au avut fire albe in tinerete

| Pantofii69 a răspuns:

Ești stresat la munca sau ceva si eu am fire de par în cap vreo 10