| Garnet a întrebat:

Daca noi avem o infinitate de vieti, comform prinipiilor reincarbarii inseamna ca putem sa facem ce vrem in asta? ca pe mine nu m-ar deranja sa ma renasc in vreun sarpe.

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nici pe mine, ca om, nu m-ar deranja sa-ti zdrobesc capul tie, ca sarpe.

| Garnet explică (pentru Vizitiul):

Si nici pe mine ca sarpe sa te musc.

| Vizitiul a răspuns (pentru Garnet):

Dupa ce-ti zdrobesc capul n-ai sa mai poti musca.

| Garnet explică (pentru Vizitiul):

Mda cum spui tu.fix de asta as vrea sa fiu sarpe sa musc niste tipologii de oameni.

| Vizitiul a răspuns (pentru Garnet):

Musca la alta masa.

| Garnet explică (pentru Vizitiul):

Matur!

| Vizitiul a răspuns (pentru Garnet):

Deci nu erai sarpele cu clopotei, erai sarpele cu matura. Acum inteleg.

| Garnet explică (pentru Vizitiul):

Ar trebui sa rad.caci pot sa imit si rasul! daca tot imit faptul ca ma intereseaza parerea ta!

| Vizitiul a răspuns (pentru Garnet):

Rectific! Sarpele imitatie.

| harciog a răspuns:

Dar tu deja esti sarpe pentru ca "subluminal"deja iti imprastii veninul.

| Garnet explică (pentru harciog):

Si e om care sa n-o faca?

| harciog a răspuns (pentru Garnet):

Am zis ca nu pot raspunde decit acuzatiilor.Nu pot vorbi decit in ce ma priveste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Garnet):

Da

| MortemAeternum a răspuns:

Ai doar o viata, Dumnezeu, suflet, reincarnare, sunt simple basme pentru oamenii care se tem de disparitia constiintei lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. daca esti prea obraznic nu te mai renasti niciodata. esti loooser (L) energy si-or sa rada toti ceilalti de tine si tu ai sa plangi si mai tare.

| AbbyXQuinn a răspuns:

Conform unor legende reincarnarea se produce doar la sufletele curate, pasnice. Deci nu stiu la ce te referi tu prin "sa facem ce vrem". Eu una nu cred in asa ceva. Mai informeaza-te si poate aflii ceva nou despre astawinking

| Garnet explică (pentru AbbyXQuinn):

Reincarnarea are loc la toata lumea. daca esti bun te reincanezi in om, daca nu in animale care se tarasc. si stiu ca am citit cartea "un bouddishme moderne".

| deeeeeeeea a răspuns:

Ai gandit mult inainte sa pui intrebarea asta? nu exista asa ceva