| Robert160 a întrebat:

Daca ți-ai crea propria lume cum ar arăta, care ar fi caracteristicile ei?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Lumea mea ar fi una armonioasă unde sentimentele negative nu ar exista, iar oamenii ar avea tot ce le trebuie, adică o lume bazată pe sentimente pozitive.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i indicat sa-ti creezi propria lume, deoarece traiestiintr-una imaginara si nu este sanatoasa, ajungand sa te separi de societate sa devii un ciudat. Evident ca nu te vei integra in societate, nu vei avea ocazia sa faci nimci in viata si asta ar fi o greseala fatala, aleasa de tine, fiind categoric o cale gresita in viata, care nu duce decat la izolare, depresie, singuratate, nefericire.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Identica cu asta ca decor, dar cu foarte multi oameni in minus.

| Jay1 a răspuns:

Noua lume are caracteristicile unei lumi perfecte?

| NakGeorge a răspuns:

O simpla regula astfel incat toti cei care ACTIONEAZA in ideea de a face bani sau a obtine putere de pe urma durerii, suferintei sau a pierderilor de vieti omenesti sa cada jos ei insisi in secunda doi si sa crape. Lumea in care traim ar deveni brusc un paradis.