| DorelSudoru a întrebat:

Daca vi s-ar dovedi ca exista spirite...ati incepe sa credeti in d-zeu...

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Melancolicule... se presupune că trebuia să ne adresezi o întrebare! De ce neglijezi semnele de punctuaţie? Cratima plânge sad.

| MeScorpion a răspuns:

A incercat cineva sa faca spiritism?

| DorelSudoru explică:

@Borgir In definitie un ateu nu crede in nimic... spiritele sunt partea divina...deci daca exista ele exista si un zeu asa gandesc eu

| Paulla a răspuns:

Nu in Dumnezeul biblic, dar poate as crede in ceva, totusi.

| carpediem a răspuns:

La ce folos?

| Kosuchin a răspuns:

Mda...nup =D.Doar daca ne povestesc spiritele impresii despre Rai sau Iad; d.

| Borgir a răspuns:

Daca mi s-ar dovedi ca exista dumnezeu in primul rand ar trebui sa am un folos daca cred in el si nu vad legatura cu spiritele

| MidnightLady a răspuns:

Da, in Dumnezeu si-n sfanta gramatica. Astept dovezile...

| push2gl a răspuns:

Eu cred si in Dumnezeu si in spirite

| ostea a răspuns:

Eu cred în Dumnezeu, dovezi primesc zi de zi.

| agentulagent a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu, nu trebuie sa se dovedeasca nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred in dumnezeu inainte de a afla de spirite si de vazduhul in care traiesc acestea.