| Tron a întrebat:

Daca viata voastra ar depinde de Biblie, ati arde-o doar ca sa va salvati?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu.Ea este Cuvantul lui Dumnezeu.Isus a zis:Eu sunt invierea si viata.Cine crede in Mine,chiar daca ar fi murit, va trai. (aici se refera la viata vesnica)Si oricine traieste, si crede in Mine nu va muri niciodata.(in sensul ca moartea este doar o trecere in adevarata viata)

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu va faceti griji in privinta caldurii.O sa aveti din belsug acolo unde o sa mergeti.(Cei care ar arde Biblia).

| wales a răspuns:

Vietile noastre oricum depind de aceasta carte,Biblia ne arata cum sa traim vejnic cu Dumnezeu in slava.
Cred ca tu ai vrut sa intrebi altceva,ex:
Daca ai fi pus in situatia sa alegi intre viata arzand biblia sau moarte ne arzand biblia, in acest caz recomand sa cauti sa citesti despre martiri, recomand cartile lui Richard Wurmbrand

| danut a răspuns:

Daca viata ta ar depinde de lipsirea de ochi, urechi, maini si limba ti le-ai taia si scoate ca sa traiesti? Raspunde la intrebarea asta si vei afla raspunsul la intrebarea ta.

| DorelSudoru a răspuns:

Hai so ardem aiurealaughingE pacat sa arzi o biblie? huh o carte cate probleme cumperi altu si gata...pe urma nu mai mori niciodata

| Dmesss a răspuns:

Eu personal, as arde o Biblie doar ca sa ii gasesc inca o intrebuintare urinei.

| Zenithf a răspuns:

Hmm, as face-o cred si daca ar trebui s-o ard cu cineva ca sa-mi salvez viata.

| WR104 a răspuns:

Adica daca m-as trezi doar cu o Biblie langa mine in Siberia? In momentele alea cred ca instinctul de supravietuire ar fi mult mai puternic.Nu cred ca trebuie sa sacrifici pe cineva inclusiv pe tine doar pentru a fi impacat cu gandul ca nu ai ars o Biblie.

| Annaid a răspuns:

Biblia ar trebui sa o avem in minte si in inima, obiectul propriu-zis nu ne ajuta cu nimic.winking

| Melody a răspuns:

As fi tare fericita daca ar intelege toata lumea ca Biblia, Koranul si altele sunt doar niste carti, multa hartie si atat. Sentimentele, credinta, valorile...le porti in suflet. Pacat ca lucrul acesta nu l-au inteles cei din Afganistan care au omorat semeni de-ai lor ca sa razbune o carte(sfanta cica) arsa de un pastor din America.
Deci, raspunsul meu este da, as arde Biblia daca ar fi in joc viata mea sau a ALTORA. Intai OMUL, apoi cartea, cred ca asa ar vrea si Dumnezeu, sa avem grija unii de altii, nu sa ne omoram din cauza religiilor si cartiilor sfinte.

| Satana a răspuns:

Normal.

| Maryanoo a răspuns:

Scoateti tampeniile astea din cap Tron. Nu se va ajunge la asa ceva daca crezi cu adevarat in Dumnezeu!

| milom a răspuns:

As arde-o si-n seara asta daca nu as avea caldura

| Sageal a răspuns:

Da.nu te ajuta cu nimic credinta daca esti mort laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pe cine ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema esti maicuta? sau e un acronim-Epic Moments in Avalanche, altfel eu nu pot sa-mi explic...
DA! mai ales daca inghet, pentru ca o pot lua ca un ajutor de la Dumnezeu, daca nu eram credincios si eram musulman atunci ma rezumam la coran care e subtire si nu imi ofera prea mult material.In schimb biblia stufoasa imi poate gati si o caprioara mai ales ca face si jar.batting eyelashes