| mnopqr a întrebat:

V-ati da viata ca sa salvati alt om? Nu conteaza cine ar fi!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Omu ala ar fi trebuit sa imi aduca luna de pe cer ca,sa mi dau viata pentru el,indiferent ca i cineva cunoscut sau nu.Mi as da viata pentru copilu meu daca ar fi nevoie sa l salvez[in zilele noastre f, f, f rar cineva isi da viata pentru altu

| dalmma a răspuns:

Eu sincer nu sad dar u?

| SimonaAdina a răspuns:

Daca as sti ca viata acelui om depinde de viata mea, mi-as da viata pentru acel om...Nu as putea sa traiesc gandindu-ma la faptul ca acel om nu poate trai din cauza mea.Si decat sa traiesc cu constinta incarcata, sa simt eu in inima mea ca sunt o persoana care nu stie sa iubeasca si sa ajute, mai bine as muri pentru acel om.Toti suntem egali si pentru mine nu ar conta cine ar fi persoana respectiva, chiar daca ar fi un strain, nu as putea sa traiesc cu gandul ca acel om a murit pentru ca eu nu am intervenit.

| bluuuu a răspuns:

Da. mi-as da viata pentru cineva, si ar fi bine sa nu astepti ceva in schimb, pentru ca rasplata e in ceruri. E frumos sa faci asta, mai ales cand sti ca o faci ca sa salvezi o viata nevinovata.