| Superior a întrebat:

Ati putea ucide, daca viata voastra depinde de asta?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evident,, daca viata imi e in pericol, de ce nu?

| T0T a răspuns:

Depinde pe cine.

| OldSoul a răspuns:

Daca viata mea ar depinde de asta, probabil nu, dar daca ar depinde viata persoanelor apropiate de asta, atunci categoric da.

| Mayhem666 a răspuns:

Da

| justanotheruser99 a răspuns:

Poate, nu am fost pusa in situația asta inca. Vrei sa incercam? Nu am nevoie doar de un creion bine ascuțit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu ştiu. E uşor să spui că da sau că nu, dar doar când eşti pus într-o astfel de situație ştii. Intervin multe stări în acel moment, vrei cu toată ființa ta să supraviețuieşti, dar oare câți ar avea curajul să ucidă?

| Drimmero a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Instinctul de supravietuitor iti va da un impuls si o energie incat uiti de frica. Pana la urma,, viata ta e cea mai importanta, nu poti lasa ca cineva sa isi ia dreptul sa ti-o ia. Acum depinde si de situatie,, daca esti prins fara scapare si imobilizat...esti cam pa

| ĂlaRău a răspuns:

Da

| Moldova20 a răspuns:

Da, daca in tara noastra s-ar produce un razboi ca in Siria de exemplu. In astfel de situatii esti nevoit sa-ti aperi viata ta si a celor din jurul tau altfel mori...