| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

De ce, cand eream mic uneori aveam senzatia ca ieseam din corp si ma priveam de afara nemai bagand lumea din jur in seama de parca as fi fost zombie? Cum fac sa mai simt inca odata? (ma simteam fffff bine si mai vreau odata)

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Sunt o gramada de carti despre OBE sau OOBE (out of body experience). In romaneste ii zice dedublare astrala sau proiectie astrala, in engleza ii mai zice astral projection.
Smecheria e sa adormi lucid (adica sa adormi fizic dar sa ramai treaz, constient) sau sa iti dai seama atunci cand visezi ca te afli intr-un vis. Planul astral in care se intampla toate astea functioneaza dupa alte reguli. Poti zbura, trece prin obiecte, nu exista gravitatie, etc.
M-a pasionat o perioada, pana am avut mai multe experiente, acum sunt prea ocupat mereu ca sa mai am timp. Daca mai vrei informatii poate mai vorbim la id.ul meu de mess: mihaidinbrasov

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Lasa, frate, ca pana si puiul iese o singura data din ou.

| harciog a răspuns:

Pai s-o luam babeste pe cale savanta.Copiii nu-s coplesiti nici de griji nici de responsabilitati si deci au mintea mult mai libera ca adultii.Si,se stie ca in libertate, oricine cauta exotismul acolo unde-l vede. Mintea ta l-a vazut in ezothericul transcedental.Sint sigur ca trairea aceea ai avut-o fara a implica constientul prea mult si de aceea a vrea cu tot inadinsul s-o retraiesti, nu va face decit s-o indeparteze si mai mult de tine.Nu trebuie decit s-o lasi sa vina fara sa vrei nimic.

| Damasc a răspuns:

Bagă o liniuţă.

| ndc a răspuns:

Se numeste experienta in afara corpului (OOBE), Google e prietenul tau.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Lool...deci se pare ca de mic fumai ceva.sau trageai pe nas? ce intrebari prostesti

| BiuL a răspuns:

Am vazut intr-un film ceva de genul... am crezut ca e o inventie cinematografica. Mai da-ne detalii, cum e senzatia asta si cum ti-o provocai?

| mihaibrasov a răspuns (pentru BiuL):

E o senzatie faina care iti provoaca multa liniste sufleteascawinking. Detasarea in sine e fascinanta.