| GavrilGabriel1999 a întrebat:

De ce există oameni homosexuali, dacă Dumnezeu ne-a creat să fim atraşi doar de femei? Sau de ce există lesby?

Răspuns Câştigător
| Daniela_Claudia_1992 a răspuns:

Nea creat adevăr este dar ce nu STI este ca ne-a dat libertatea de a alege între ce e rău și ce e bine

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că prostie şi premise greşite. laughing

| T0T a răspuns:

Eu mereu m-am întrebat...De ce naiba există țânțari?

| johnnny123 a răspuns:

Mi se pare halucinant cum într-o lume plină de războaie, sărăcie, foamete, tortură, sclavie, opresiune și inechitate, problema unora este "de ce permite Dumnezeu homosexualilor să existe".

"Războaie? Ok, sigur Dumnezeu are un plan!
Genocid? Ok, sigur Dumnezeu are un plan!
Copii morți de foame? Ok, sigur Dumnezeu are un plan!
Oameni arși de vii? Ok, sigur Dumnezeu are un plan!

Homosexuali? De ce, Doamneeee?"

| leapșa a răspuns:

1. ai evoluat dintr-o celula care si aia la randul ei a evoluat (a aparut) din niste atomi.
2. orientarile sexuale vin de la mama natura.
3. mai da-l in puii mei pe D-zeu asta, ca tare e inchis la minte.

| antineutrino a răspuns:

Poţi considera că zeul tău preferat i-a creat şi pe ei. De ce? Încurcate sunt căile zeului acela!

| Mari03 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu ne-a creat Dumnezeu? Religie iti impune ceea ce stiinta demonstreaza ca nu este adevarat