| Sawarekh a întrebat:

De ce foarte multe femei spun ca vor egalitate dar tot ca acum 100 de ani gandesc?

Ce spuneau cele cu care am iesit la date:

Ca sunt indepedente dar se frustrau ca nu le-am platit nota, multe din ele au zis ca nu pot fi in relatie cu cineva daca nu au mai multi bani decat ele, ca nu respect o femeie daca nu o i-au de acasa sau sa o duc acasa cu masina,etc.

Se plangeau ca viata de femeie e grea, ca doar ele spala, gatesc, calca, fac curat, etc
Dar tot ele imi spuneau ca fiecare sex are rolul sau in familie.

De ce inca se victimizeaza cand societate le ajuta sa aiba acelasi statut ca si a unui barbat.

59 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

100 000 femei din Romania lucrează la videochat
Suntem națiunea care avem cele mai multe femei care lucrează la videochat.

Nu te chinui nu te mai gândi nu îți mai face sânge rău.

Eu sunt un dârlău care am cheltuit 41 000 euro cu femei și pentru femei încercând să le mulțumesc.

Nu te mai chinui să mulțumești femeile care spun :" daca mă iubești dovedește-o cumpără-mi
Arata-mi că mă iubești
A doar de atât mă iubești tu pe mine!?
Atât însemn eu pentru tine
Am o oferta să mă ducă unul în Grecia 2 săptămâni tu ce îmi oferi?"

Sunt foarte multe femei ce îi țin pe bărbați așa intr-un șah exact că la o licitație

Ele ne înțelegând că le oferi cazare curent mâncare haine căldură chirie întreținere plimbări ieșiri în weekend-uri și mai ai grija și de familia lor le cumperi medicamente la bunicii ei te duci la medic cu ei ai grija că părinții ei să aibă mereu frigiderul plin să nu le lipsească nimic și asta te costa aproximativ o medie de 200 euro pe săptămână cel puțin doar părinții ei
Să nu mai zicem operații de cancer de prostată pentru bunicul ei sa nu mai zicem înmormântări nunti botezuri la care tu trebuie sa te duci obligatoriu in familia ei.

Să nu mai zicem că o ajuți să evolueze profesional te implici ii găsești job-uri
Dai șpăgi
Pe la primărie pe la o instituție pe la alta instituție
Să o angajezi să ii fie ei bine
Te dai peste cap te implici ii plătești haine școli
Îmbrăcăminte cizme sa zicem de o medie de 300 euro/luna

Înafara faptului că aproape în fiecare weekend mergeți pe undeva Maramureș Vișeu Sinaia Bușteni Predeal constanta vama veche Oradea sau mai o scoți și pe ea prin Austria Elveția câte o dată.

Și de multe ori ea începe sa nu mai aprecieze toate aceste lucruri care le faci zilnic pentru că ea sa fie mulțumită.

Poate că ți-ai luat 3 job-uri pe zi
De multe ori că să vă mai întâlniți mai vine ea pe la job pe la tine sau fugi de la job-ul de noaptea
De multe ori pleci lunea dar ajungi miercuri noaptea acasă.

Ea nu vede și nu apreciază tot acest efort.
Sau de multe ori te implici să faci lucruri extrem de complexe și garantezi cu viața sau cu libertatea că ceea ce ai gândit proiectat va și funcționa în realitate.
Și în cazul în care nu funcționează te-ar omor proprietarul lucrării sau ar cam trebui sa te și ucizi.
Pt că atât de mulți bani cât a costat lucrul respectiv nu și de unde sa înapoiezi că tu ai dat majoritatea banilor pe materiale și componente.

Eu am trecut prin asta

Am rezolvare mai bine cauți o ucraenianca tainlandeza și îi spui de la început că îi oferi 400 euro / luna doar sa se prefacă că te iubește
+ Cazare mâncare și ce mai e nevoie in mod normal pentru viața de zi cu zi.

Important este sa nu stai la femei

Că să poți spune
Casa e amea ușa e ata
Așa că pleacă în tailanda la tine daca nu îți convine.

Noi bărbații greșim că ne luam și câte 3 job-uri sau vindem apartamentele moștenirile casele rămase de pe la părinți
Că să luăm bani și să le îndopăm pe ele

Și atunci când se termină bani ele pleacă cu altul

| Sawarekh explică (pentru RxTx):

Interesant ce spui, si te inteleg.
Uite ca aici barbatii gresesc ca le ofera prea mult, ele apoi se obisnuiesc cu comoditatea, este foarte vital sa inteleaga barbatii lucrul asta. Le oferi pana la un punct, parerea mea, apoi daca vezi ca nu ofera ceva ca sa se echilibreze situatia, e clar ca s-a obisnuit si oricum ea te va parasii fiinda i oferi tot ce trebuie si nu mai are nevoie de nimic, nu mai are de ce sa lupte, o femeie care te iubeste va lupta alaturi de tine. Mai sunt si acele femei care vad ca le oferi ce trebuie, si va mai cauta inca un barbat sa le completeze situatia, un amant pentru sex.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca tu vorbesi de o anumita de categorie de femei, cele de jos, care sunt fara servici, fara bani si traiesc din ce le plateste barbatii cu care ies happy
Evidnet ca nu te invarti in cercuri inalte sa vezi femei care sunt directori executivi, care sunt sef de santiere, sau directori de spitale, sau oameni de stiinta, foarte capabile sa fie egale sau chiars a depaseasca barabtii.

Sa nu uitam ca sunt milioane de barbati care taiesc pe spinarea femeii, fara munca, fara nimic, dar stauacasa fara sa faca nimic... deci cu asta-i cum ramane?
Sau cu voi, baietii care ati terminat o scoala si stati acasa pe spinarea parintilor, desii unii sunteti barbati in toata firea trecuti de 25 de ani. Cu astia cum sta treaba, ca sunt cu 200 de ani in urma, dupa mentalitatea ta~

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Oke, sunt mirat un pic, exista barbati intretinuti de femei? Eu sincer n-am auzit de asa ceva si n-am intalnit niciodata astalaughing chiar exista?
In fine, daca chiar exista pai scuza ma, ele sunt de vina ca fac asta....Niciodata nu mi-a placut nesimtirea, indiferent ca esti fata sau baiat trebuie sa contribui cu ceva.
Si da, stiu sunt barbatii care inca stau cu ai lor, datorita esecurilor, needuatiei sau a lenei multi nu au reusit sa se reaizeze, acum totusi ei nu merita sa ramana singuri, femeile care au aceeasi situatie ar trebui sa fie corecte. Am cunoscut o tipa de 37 de ani care locuia cu aii ei, oke? Tii se pare normal?laughing) ma rog, tipa tot astepta sa vina barbatul "acela" si ea abia daca avea job, era foarte comoda, nu avea nici o problema cu asta. In fine.
Eu ce vreau e sa nu mai facem discriminari, sa respectam sexul opus si trebuie sa renuntam la ego-ul nostru, care ne fac alti oameni, ma simt weird cand o fata asa inofensiva si frumoasa isi arata adevarata frustrarea si te ataca, isi arata fruatrarea, spune doar ce nu i place la tine, calitatiile nu le scoate in evidenta, si nici nu te ajuta sa te corectezi, pur si simplu ele se duc la altul, numai ca, cum ziceam mai sus multe din tipele pe care le-am vazut se laudau ca aveau peste 500 de match uri pe tinder, dar ce sa vezi? Tot alegerile gresite le faceau, ar trebui ca multe tipe sa nu mai gandeasca superficial, recunosc ca sunt femei care te citesc rapid, dar....nu toate

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Sunt gramezi de barbati, intretinuti de femei, crasmele sunt pline ochi de astia, care nu au munca dar stau pe spinarea nevestei, sau pe banii amaritilor de bunici.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu e asa, femeile cand plac un barbat nu se plang de ce ai zis tu.
Se plang doar alea care nu plac pe unul si sta cu el din interes, si atunci normal ca se supara ca nu i-a platit nota.

Aia cu, ca fac curat, este corect, pentru ca daca femeia aia are si munca, pentru ea este nasol, ca barbatu vine si citeste ziarul, iar ea munceste mai departe acasa.
Aia cu fiecare are rolul sau in fam, este cand ea nu munceste si se ocupa de copil si casa, iar barbatul munceste.

Si cum majoritatea femeilor muncesc si la munca si acasa, este corect ca viata de femeie e grea.

Deci se victimizeaza vizavi de barbati pe care nu-i plac, iar pentru statutul de femeie cu munca + casa se victimizeaza pe drept.
Insa de vina sunt ele, ca eu ziceam "barbate, dupa munca, impartim munca in casa, altfel pa pa du-te tare".

| T0T a răspuns:

Femeia e și ea om. Va cere doar ce îi este în avantaj. Asta că sunt multe femei care chiar vor egalitate e un bullshit. Vor egalitate doar unde le avantajează, iar vechile obiceiuri dacă le avantajează și alea, vin la pachet. Nu toate sunt așa, dar majoritatea.

| Sawarekh explică (pentru T0T):

Inteleg, asta nu e deloc fair.
Si fiindca viata nu e fair, si eu am hotarat sa fiu oportunist pana ce ma voi hotara sa am o relatie serioasa, ies doar cu tipe de 30, 35+ care au si bani, dar pana acum am iesit cu tipe mult mai mari si realizate, nu stau dupa mucoasele alea fitoase.

Si ele sunt pe interes, de ce sa nu ne urmarim si noi scopul?

| Sawarekh explică (pentru T0T):

Sa vezi ce intrigata o sa fie Violleta2022 laughing))))))

| T0T a răspuns (pentru Sawarekh):

Eu îmi urmăresc interesul în sensul că nu banii mă interesează. Dar nici nu stau cu fițoase sau unele care nu sunt sincere. Sunt destul de pretențios și cred că dacă nu e ceva ca lumea, mai bine singur.
Cât despre Violleta2022 mă are la block de ani de zile.

https://ibb.co/9bgVqbt

| T0T a răspuns (pentru Sawarekh):

Dacă nu e Violetta, e alta. Femei din astea are Pământul atâtea cât are și buruieni.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Https://www.tpu.ro/......imic-sunt/
https://www.tpu.ro/......puns-la-o/
Râd de nu mai pot. :)) A afectat-o tare. Cred că are o criză din aia.

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa generalizezi, sunt si femei care au propria masina deci vin la intalnire cu masina lor, pentru treburi caznice unele platesc din cand in cand o persoana care sa le faca curatenie, sunt destule care platesc nota si ele, mai ales dupa ce au vazut ca a platit si baiatul. Unei femei nu ii plac barbatii zgarciti, daca nu are prea multi bani nu e o problema asa mare dar daca e zgarcit si comod este. O femeie chiar daca este independenta tot isi doreste un barbat atent cu ea, saritor, protectiv cu ea, si vezi lucrurile astea prin fapte.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de femeie, de mentalitatea ei.
Asta cu societatea in care noi avem același statut ca un bărbat nu sunt de acord cu ea. Luăm de exemplu jobul. O femeie care ocupa aceeași poziție ca un bărbat e plătită mai puțin ceea ce e o prostie având in vedere ca au făcut facultate amândoi și au competente egale. Deci nu e egalitate.
Dar la faza cu nota îți dau dreptate. Fiecare plătește pentru el, mi se pare aiurea sa îți plătească unul. Decât dacă eventual e cu schimbul: o data plătește ea, o data el. Și atunci e echitabil.
Asta cu dusul acasa e discutabil. Corect o faci dacă vrei. Dacă e mijlocul zilei nu-i problema. Dacă e tarziu și tu ai mașina sa zicem și partenerul nu are atunci ar fi nice sa îl duci acasa. Asta pentru ca îți pasa de el, nu pentru ca trebuie.

| Sawarekh explică (pentru Nirvanaaa):

Eu te contrazic, nu e platita mai putin.
Am avut de a face cu tipe care lucrau in multinationale, fie pe marketing, fie pe graphic design, ba sunt mai privilegiate din ce am observat, un zambet sefului si imediat le creste leafa.
Deci din ce observ se pot descurca chiar bine, ce auzim noi ca nu pot avea jobul unui barbat, e dezinformare.
Sunt de acord cu ce ai zis ca fiecare isi plateste pentru el, cu dusul acasa, eu as fi de acord daca suntem impreuna, asa nu imi dau interesul pentru cineva care ma vede o optiune si mai flirteaza cu inca 100.

| T0T a răspuns (pentru Nirvanaaa):

În piața muncii nu e plătită mai puțin. Ăsta e doar un mit plecat din considerente istorice, din cazuri rare de astăzi și din faptul că în general e plătită mai puțin și asta pentru că ocupă posturi mai sigure, mai puțin riscate decât bărbații. De exemplu spune un ignorant: „Și femeia aia lucrează în armată, dar ia mai puțin". Întrebarea vine: Dar ce face femeia aia și ce face bărbatul care câștigă mai mult în armată? Studiile nu contează, contează ce faci pentru banii ăia. Dacă vrei diferențe în muncă, află că în industria sexuală femeile sunt plătite mult mai mult decât bărbații pe roluri similare. Ba chiar femeile sunt avantajate foarte mult de piața muncii. Există politici de sex cum că nu ai voie să nu ai un număr de femei angajate. Chiar de sunt incompetente, trebuie să le angajezi ca să ai numărul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg prea bine ce vrei.
Femeia este cu 100 de ani in urma si barbatul nu?
In general cel care face invitatia trebuie sa plateasca sau macar sa aiba intentia asta. Dar si eu sunt de acord ca barbatul trebuie sa plateasca, macar atat pentru cate fite fac (uita-te la tine). Nu as lua un barbat care nu este capabil sa faca bani sa tina familia. Femeia are momente de pauza in cariera datorate nasterilor, iar barbatul trebuie sa aiba grija de bani.
De ce nu naste barbatul atunci?

Tu interoghezi fetele cu care iesi? Nu e de mirare ca ai ajuns sa fii atat de frustrat.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Tocmai asta e ideea, femeile care vor sa li se plateasca gandesc ca acum 100 de ani fiindca nu exista nici o justificare logica, este doar o traditie veche de cand femeile chiar nu prea munceau, astfel ca asa s au obisnuit, fie din comoditate ca nu vor sa lucreze, si e foarte misto sa stai si sa te scoata un prost in oras.
Crede-ma ca si mie mi-au platit fetele nota, si e frumos, te simti foarte tare, numai ca nu e deloc corect, acum in secolul asta inca sunt oameni ca tine care cred ca barbatii au datoria fata de fete, nu man nu au datoria sa le creasca, singura datorie o au sa fie cei protectori si sa i-a deciziile care trebuiesc intr-o familie, dar chiar si acestea cu gandirea rationala pica, e drept ca barbatii ar gandii mai rational, dar crede-ma am intalnit femei care sunt cu mult mai rationale decat unii barbati.
Dar ma mir cum in 2022 sunt oameni care gandesc ca tine, in general se promoveaza femeile cam in toate joburile, daca vrei sa stii pentru cultura ta generala, cauta sa vezi la cate domenii se specifica ( cautam femei).
Cum sa spui ''macar atat sa faca barbatul'' tocmai asta e faza la care voi conservatorii nu intelegeti sau nu vreti, ca si femeile au sansa sa castige exact la fel ca un barbat in secolul acesta, fiindca acum iti folosesti mai mult intelectul, si se valorifica mai mult domeniile acestea.
Ce legatura are ca femeia naste? e o alegere, daca vrea o face daca vrea nu, si pentru ca naste asta inseamna ca trebuie sa i platesc nota unei tipe? asta e o gandire fixista.
Se vede ca aveti gandirea limitata, fiindca nu sunteti in trend, nu traiesti in societate, eu ies mereu in club, in oras, cunosc mereu oameni noi.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt deloc frustrat, am o problema cu cei fixisti, care se limiteaza la gandirea cu platitul notei, in loc sa traiti secunda, sa traiti viata, sa vina totul natural, va ganditi ca vai nu le platim nota. Nu dispare testosteronul ca nu le platesc din prima, stai tu linistit ca daca o tipa ma place si ma iubeste ma dedic eu pentru ea, dar pana atunci nu am chef de oportuniste, am iesit cu o gramada la care le-am platit si ele mai aveau pe lista inca 100 cu care sa iasa, eu cunosc fete din toate cateogriile sociale.
Nu sunt frustrat, eu dezbat, vreau sa vad opinii, vorbesc mult. Si da sunt mandru ca sustin egalitatea de gen, nu 100% dar cat se poate si acolo unde se poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Du-te la restaurant singur. Nu intereseaza pe nimeni filozofiile si parerile tale.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Am dat de tipe care nu au acceptat sa le platesc, exista si fete normale, au zis ca nu are de ce sa nu isi plateasca nota.

Conservatorii ca voi ar trebui sa mearga in Rusia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

De ce? Acolo platesc altii masa?

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Acolo sunt spalati pe creier, in comunism s-a intretinut cel mai bine aceste conceptii vechi si toxice pe care le sustineti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Stai linistit, nu eu ma plang ca sunt nefe, cu conceptiile mele cu tot.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Eu doar m-am saturat de convervatorii basiti, care au o gandire fixista si se observa. Ei nu vor sa studieze problema din punct de vedere logic, ci toti conservatorii se limiteaza doar la educatia si cultura din care a facut parte.
Ganditi ca nu doare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Ti-am zis logic in primul raspuns. Ai continuat doar cu jigniri. Te comporti ca un zero taiat in patru. Repet: stai singur, nu intereseaza pe nimeni. Ce mai doresti de la mine?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile iau destule ajutoare pe perioada nașterii și pentru îngrijire copii, astfel încât se pot întreține pe ele și pe copil. Ăsta nu e un argument logic. Până la urmă @ElAdrianos are dreptate. Nu există justificare logică în toată treaba asta, sunt doar fițe (că tot vorbeai de ele). Și îți spune unul care nu stă cu orice fițoasă și care a avut relații cu persoane mai inteligente decât atât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Am inteles ca aveti ceva cu femeile. Nu am cum sa va ajut si nu stiu ce vreti de la mine. Nu va place raspunsul meu puteti sa-l ignorati si tu si baiatul in cauza. Inteleg ca nu esti de acord cu mine, dar nu te cunosc, nu stiu cine esti si de ce trebuie sa comentezi la raspunsul meu. Esti bagator in seama?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

=========================================
„Am inteles ca aveti ceva cu femeile. "
=========================================
Cum adică avem ceva cu femeile? De unde se deduce asta? Unde am spus eu asta? Am spus că nu sunt de acord cu fițele ilogice și pretențiile idioate și cred că niciun om normal la cap și care se respectă nu ar trebui să fie. Lasă paranoia că nu te prinde după ce susții un non-sens și arăți că ești plină de insecurități și opărită.

=========================================
„Inteleg ca nu esti de acord cu mine, dar nu te cunosc, nu stiu cine esti si de ce trebuie sa comentezi la raspunsul meu. Esti bagator in seama?"
=========================================
Ăsta e un site de răspunsuri/ discuții. Pe același principiu nimeni nu te-a pus să te bagi în seamă la întrebarea utilizatorului cu care nu ești de acord. Faptul că mi-ai răspuns arată că nu ești capabilă să ignori un „băgător de seamă". Dacă nu îți convine schimbă site-ul și încearcă să ai un profil privat unde nu îți poate da nimeni răspunsuri. Ai greșit locul pentru asta. Cât timp ești într-un loc public asumă-ți că atunci când susții prostii vei fi luată la rost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Dar te crezi vreun analist? Vezi-ti de treaba ta, te rog! Nu ma intereseaza ce crezi tu. De ce insisti?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

E amuzant să văd cum tu ești cel mai bun exemplu al faptului că @ElAdrianos are dreptate. Topicul ăsta necesită un răspuns. Ce răspuns mai bun decât atitudinea și argumentele tale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Dispari!

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia uite! Cine vorbea de fițoși. Ce gen de femei toxice sunt cele care umblă după portofel. Merit și o fundă. Dar îți spun ceva: nu iau eu ordine de la tine. Ești prea nesemnificativă. Mai încearcă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Ok. F.ck off!

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai încearcă!

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Nu stau singur, stai linistit/a ca sunt femei care s au integrat in generatia noua, in secolul 21, voi cand va treziti?
Sunt tipe care sunt efectiv indepedente, o gramada de tipe m au chemat la ele, o tipa care ma placea mi-a facut cinste de atatae ori, alta tipa a venit cu masina din afara Bucurestiului sa ne vedem, sunt fericite ca sunt indepedente, pareau fericite ca aveau ce le trebuie.
Nu zic ca sa se schimbe rolul, voi asta nu pricepeti, voi credeti ca noi astia care nu ne mai conformam cu ideologiile vechi, asta dorim.
Nu, dorim ca femeile sa nu se mai victimizeze inutil, vrem ca sa nu mai stea comode pe canapea si sa treaca la munca, ca se poate, ele au reusit, si restul pot!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Si atunci ce cauti pe net sa scrii aberatii?
Poate ne vom schimba cand va va creste voua cucul si ne veti tine ocupate mai mult prin pat decat pe la restaurante.
Tu esti ala care nu intelege de ce merg barbatii la razboi (si nu femeile). Esti 100% fatalau. Femeilor ar trebui sa le fie interzis sa mai iasa (cel putin) pe undeva cu tine ca sa nu duca gena ta mai departe. Este jenant ce conceptii si principii ai!

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Esti doar o persoana conservatoare limitat in gandire.
Nu are legatura cu intrebarea, nu are legatura cu ce am spus, nu are legatura cu ce spui.

E problema mea ce caut, oftica te ca ies cu femei cu bani iar tu nu poti accepta niste principii de bun simt, voi nu meritati sa traiti in secolul acesta cu toate posibilitatiile puse pe masa, stati in continuare cu organu in sus poate va gasiti prostu care va ofera bani.
Este jenant ce conceptii am? ale mele sunt logice si de bun simt, dar principiile tale nu au o justificare logica.
Gandeste, ca nu doare!

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Avem ceva cu femeile conservatoare care nu sustin principii cu niste argumente logice, voi scoateti in evidenta doar ce va convine, de astfel cineva de aici a dat un raspuns foarte concludent: femeile vor egalitate doar acolo unde le convine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Oh, stau cu organul in sus. Si problema ta unde este de te intereseaza atat de mult in ce pozitie e organul meu, modernule. Exact ca pe vremea inchizitiei vorbesti. Nu e vorba de bani, nu a fost niciodata. O femeie alege ce ii convine ei cel mai mult si nu este treaba ta. Daca nu oferi ce doreste ea, asta este. Esti un ofticat ca ti-ai luat reject de la unele care nu au stat cu un sarantoc. Nu este problema nimanui in cel fel de pozitie vrea sa stea sau ce fel de pretentii are. Problema ta este PH-ul cucului tau si cosurile de pe fata.
Si daca sunt conservatoare, nu este treaba ta. Du-te vezi-ti de problemele tale.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns superficial de un om mediocruhappy nu o sa il i au in seama, eu imi sustin principiile mele corecte.
Si da desteapt-o e evident ca daca nu oferi ce-i doresti, o sa te lase, nu am zis ca nu sunt de acord sa o satisfac, o satisfac iar apoi e randul ei.
Crezi ca barbatii nu selecteaza? Tocmai eu am facut asta, m-a chemat o tipa la ea, am facut s*x iar ea a stat ca lemnu toata seara, ei i-a placut, mie nu! Fiindca nu s-a implicat, a 3 zi m-a chemat din nou, evident ca am refuzat-o, nu ai idee ce s-a suparat. m-a blocat pe watsapp, Instagram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa nu vrea sarantoci si zgarciti.
Nu se dau lovite, ne dau cu Flit in fiecare moment al vietii noastre. Este o diferenta, cu cat o recunosti mai repede, cu atat mai bine.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Citeste ce am scris mai sus.
Am iesit cu femei cu bani, atata timp cat ele au reusit sa se realizeze, nu vad de ce restul nu ar putea.

E normal, cum zici tu, dar e normal sa accept o femeie saraca? Daca inca crezi in sec 21 ca e neaparat ca barbatul sa aiba mai multi bani, inseamna ca nu ai iesit in societate, nu ai vazut ce usor fac femeile bani sau esti un conservator basit care victimizeaza femeile doar ca asa a fost educat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Greu de crezut ca stau femeile cu bani, realizate dupa tine... Nu neaparat ca esti sarac, dar pari a avea un IQ foarte mic. Nu prea accepta femeile atat de multe lipsuri. Inventezi tot ce spui.

| timidu89 a răspuns:

Fomiste men, de aia vor sa le iei de acasa sa le duci acasa laughing Daca nu ai masina sau bani multi nici nu se uita la tine. Mi se pare de bun simt ca fiecare sa isi achite consumatia. Ori o data platesti tu, altadata ea. Nu vad ce importanta are ca castiga mai multi bani ca tipul cu care iese

| Sawarekh explică:

Ca sa intelegeti cat de inapoiate sunt unele femei, o tipa spunea asa: ''m-am oferit tie si tu nu m-ai satisfacut''
Va sa zica ca ea era un obiect sau doar faptul ca e femeie trebuie satisfacuta sau ce?laughing

| timidu89 a răspuns (pentru Sawarekh):

Trebuie sa le satisfaci orice ar fi tongue Posibil si varianta 1 laughing Doar ele stiu ce gandesc cu adevarat. Le place salbatic fotaiul multora dar nu o spun

| Sawarekh explică (pentru timidu89):

Normal ca le satisfac daca si ele o fac.
Niciodata nu trebuie sa satisfacem o femeie doar ca e femeie, satisfacem pe cineva sa se simta bine ca apoi sa primim acelasi lucru.
PS: si mie imi place salbatic laughing))

| relian a răspuns (pentru Sawarekh):

Pai daca nu ai satisfacuto ce explicatie mai vrei.GTrebuie satisfacuta pentru ca si tu esti satisfacut, dar se pare ca tu crezi ca numai tu trebuie sa fii satisfacut laughing Deci tipa nu era inapoiata deloc, ti-a spus-o in fata, vroia sa se simta bine, tu ai terminat in 2 minute si ea a ramas nesatisfacuta laughing

Acum o faci inapoiata de ce?

| Sawarekh explică (pentru relian):

Nuulaughing) eu credeam doar ca ma place, dar a fost doar pe interes fiindca altfel nu aducea vorba de asta, din ce stiu o femeie daca te place si vrea ceva stabil nu pune pret pe cat de "bun" esti la pat sau ce experienta sexuala ai.
In nici un caz nu cred ca doar eu trebuie sa fiu satisfacut, eu intodeauna voi miza pe egalitate?

| relian a răspuns (pentru Sawarekh):

Zici tu? Dar ce face sta asa cu tine,te tine de tablou? Daca nu o satisfaci sexual,deja esti fratele ei laughing
Deci daca nu ai frati,surori, poti sa stai cu cineva, asta daca e una ca si tine.
Tipa de cafre povestesti, probabiul avea frate, nu mai avea nevoie de inca unu laughing

| Sawarekh explică (pentru relian):

Esti pe langa, nu ai idee cate tipe au initiat partida, daca doresc satisfac daca doresc nu.
Daca o satisfac, ma astept sa faca acelasi lucru si invers, despre asta e vorba in sex, nu va mai uitati la filme por*o alea sunt toxice, acolo doar barbatul domina, ca sa excite pe cei ce se uita.

| relian a răspuns (pentru Sawarekh):

Daca eu is pe linga,tu esti ca si inexistent laughing Eu nu vorbesc de filme por-no,eu vorbesc despre satisfacere,deci o femeie trebuie sa ajunga la or-gasm,deci tu daca tu termini inaintea ei,aia inseamna ca nu este satisfacuta, pricepi? Aia e tot, de aia ti-a zis tipa ca nu o satisfaci, te satisfaci doara pe tine, pe ea o lasi neterminata laughing

| Kiran a răspuns:

Depinde de cum au crescut, asa e la toti, de exemplu, un baiat sau fata dintr-o familie mai violenta, avand un fost/a partener/a asemanator, o sa creada cand va intalni un viitor partener/a mai calm si ce o poate asculta ca a fost binecuvantata de Ceruri, oricum ar fi, dupa 5 luni, un an o sa ajunga sa se supere din chestii mici. e imposibil sa multumesti un singur om fara sa te risti pe tine

| Sawarekh explică (pentru Kiran):

Asa e, eu m-am saturat de femeile astea care se plang ca nu sunt intelese respectate, si ele singure isi aleg un barbat dur care le mai da cate o palma, .....se plang si iar se plang ca nu gasesc un partener care sa le respecte si nu ofera nimic ca sa fie respectatelaughing)

| Yparisa a răspuns:

Ești tu sigur că toate spun că vor egalitate? Eu știu multe care nu sunt interesate. Faptul că muncesc e singurul lucru feminist pe care îl fac, in rest tot în trecut trăiesc.

In schimb mi par amuzanți ăștia care vor casnice, dar se supără când îi întrebi cu ce se ocupa de au bani sa te tina acasă. Dintr-o dată ești materialistă și te interesează lucruri superficiale, ca jobul, deși e imposibil cu un salariu de 2000 lei sa întreții pe cineva și într-o garsonieră nu ai ce roboti 8 ore pe zi că sa merite sa stai casnica deci sa știi salariul omului înainte să fii cu el într-o relație de genul asta e absolut firesc.

Hai sa nu ne mai prefacem că înțelegem feminismul, pun pariu că nici tu, nici tipele cu care ieși nu ati citit vreodata un eseu pe tema.

Cat despre nota, e o chestie de bun simt să plătească cine invita, nu are treabă cu feminismul.

| Sawarekh explică (pentru Yparisa):

Lasa ca ele asteapa sa fie invitate tocmai sa le platesti nota, o chestie de bun simt ar fi sa isi plateasca nota si sa nu mai fie oportuniste.

Pai da sunt de acord sa-i sti salariul, dar sa te superi cand o femeie ar avea 5000 de lei iar daca el are tot cam atat, sa nu vrei sa fi cu el ca nu e mai sus ca tine, asta mie imi inspira ca nu ai un scop profund, sa nu te uiti doar la lucrurile materiale, sincer nu vad ce e rau daca femeia castiga un pic mai mult intr-un cuplu, nu dispare penisul, nu dispare testosteronu, ca ai mai putini bani, parerea mea e ca sunt pe interes intr-un fel, aceste tipe care cauta asta.
Legat de casinicie, mie mi se pare foarte oke sa faca amundoi la fel, nimeni nu are nici o scuza fie ca e femeie sau barbat.

| Sawarekh explică (pentru Sawarekh):

Dar daca ma intrebi pe mine, e in regula ca barbatul sa aiba salariu mai mare, atata timp cat si ea contribuie.

| Yparisa a răspuns (pentru Sawarekh):

Oportuniste pentru că le plătești o cafea? Exagerezi puțin. Unii oameni sunt doar zgârciți. Ori se gândesc că ai de unde daca le duci in cine știe ce locuri de fițe ca sa le impresionezi. Eu plătesc mereu daca invit, chiar daca ies cu prieteni că așa am fost învățată de ai mei. Și mi se pare drăguț să cumpăr cuiva o înghețată, o cafea, e doar un gest, nu mi se pare că știrbesc cuiva independența daca fac asta. Cred că multe vor și să testeze dacă ești zgârcit că cu ăștia nu prea faci casa. Nu poți ști sau generaliza. Mi se pare prea multă bătaie de cap inutilă cu subiectul asta.
Daca îți cereau să le plătești benzina, chiria, ziceam daaa, mari oportuniste, dar pentru o cafea...

De ce nu le scoți în parc la primele întâlniri ca sa testezi daca chiar sunt interesate sa te cunoască?