| Robert160 a întrebat:

De ce ne dorim și putem să ne imaginăm atâtea lucruri care sunt mai greu de pus în practică?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Înseamnă că ești purtător de creier.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ca să lupți pentru ele, să ştii că lucrurile bune vin doar cu sacrificii, să cunoşti adevărata valoare a lucrurilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiidca doritul si imaginatul, fac parte din fanteziile noastre mentale. Putem practic sa visam ce ne dorim si sa inchidem ochii, imaginandu-ne ca este real, ceea ce ne dorim.
Dar cum suntem oameni inteligenti, evident ca putem face diferenta dintre visul imaginat si realitate.
Din pacate, unele vise nu sunt realizabile, fiindca nu sunt posibile sau reale, iar altele, necesita vointa, munca multa si efort, ca sa se infaptuiasca.

| sierra1 a răspuns:

Zi și tu: nu e mai ușor să visezi decât să realizezi?

| JUNNKiE47 a răspuns:

Tindem să visăm la ceea ce nu putem împlini, omul se gândește la lucruri în mare parte imposibile sau foarte greu de realizat, ai un sentiment aparte câteva secunde când te aprofundezi în aceste gânduri.

| Stefan1987 a răspuns:

Hmmm greu de raspuns... si eu intimpin aceiasi problema laughing