| PeștisorulMov a întrebat:

Ce vă atrage cel mai mult la o persoană pe plan fizic?
Barbatilor le plac mai mult femeile cu bust sau cu fund *daca spuneti ambele mai bine nu mai spuneti*

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Este simplu. La modul general, baietii/barbatii sunt atrasi de forme, sani, fund.dar nu toti sunt asa, nici macar majoritatea. In plus, cu totii vedem frumusetea in mod diferit. Ideea de baza este ca suntem diferiti si ne plac lucruri diferite.

Societatea cumva formeaza niste tipare dar de fapt, majoritatea nu suntem atrasi de tiparele alea. Cel mai important lucru, daca vrei sa atragi, este increderea in sine. O persoana mai "urata" dar increzatoare, are de 100 de ori mai mult succes decat una frumoasa dar cu stima de sine scazuta.

Am o prietena, a fost plinuta mereu, inca din scoala generala ( 80kg+). Daca ne luam dupa tipare, atunci sansele ei ar fi foarte scazute, dar cu toate astea, mereu a avut baieti in jurul ei fara prea mult efort. Prin atitudine si incredere compenseaza foarte bine "lipsurile" fizice.
Pe de alta parte, am o groaza de prietene, care sunt chiar frumoase si se incadreaza perfect in "standarde de frumusete" dar care au mari probleme pe parte sentimentala iar incredere lor este la cote foarte scazute.

Din punctul meu de vedere, ca sa ai succes, in orice, nu numai pe plan sentimental trebuie sa crezi foarte mult in tine, sa te iubesti pe tine si sa fii mandra de ceea ce esti, asa cum esti. Atitudinea si increderea reprezinta 90%

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele imi plac. Te deranjeaza?
Din cate se pare inca nu ai pipait nici una din ele. Poate doar virtual.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mie imi plac sânii și fundul

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ambele, ca asa sunt mai atractive.

| mihai69 a răspuns:

Nici, nici.

| dullcat a răspuns:

Asta e intrebare doar pentru barbati? laughing Pentru ca la inceput ai scris persoana. Credeam ca intrebi la general.

| anonim3247 a răspuns:

Tipul de femei elegante.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Cele îmbrăcate urât nu îmi plac.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Contează mult cum e îmbrăcată o femeie.

| AdioTPU a răspuns:

Nu am o preferinta anume. Daca imi place de un tip il iau asa cum e, in sensul ca nu am un anume tipar. Azi poate sa-mi place de unul brunet si scund iar maine de unul blond si inalt.

| Fonk a răspuns:

Mie imi plac alea care arata ok la fata. Nu ma pre incanta fundul sau sani. Da nici nu strica sa ii aiba big grin

| thunder11 a răspuns:

Eu personal urasc femeile/fetele care fumeaza si injura foarte mult adica imi plac mai mult fetele finute fara fite si atitudine de baiat

| shiningcrown a răspuns:

La o fata mă atrage mâinile,sa le aibă finute,nasul, ochii, gura, de preferabil ochii albaștrii sau verzi, sa fie blonda și evident fundul. Sa fie skinny sau puțin grăsuță maxim limita admisă de standartele mele și să nu aibă prea multe tatuaje.