| stuffhappens a întrebat:

De ce ne place sa ne uitam la filme horror?

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Pentru ca ne sperie. Pentru ca in momentele respective simti ca faci parte din film. Pentru ca totul pare real. Pentru ca demonstreaza existenta raului.Pentru ca in timpul punctului culminant iti vine sa strigi dupa ajutor. Pentru ca nu poti sa adormi dupa film. Pentru ca visezi urat noaptea.
Pentru ca a doua zi razi de credubilitatea ta!

Desi ador filmele horror, nu am mai vazut unul care sa ma faca sa simt fiori pe sina spinarii de atat de mult timp incat nici nu imi amintesc! In ultima vreme se fac numai remake-uri, care dupa parerea mea nu reusesc nici macat sa se apropie de original!

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ne place extremul si infioratorul plus misterul si SF-ul. Dar nu tuturor le plac filmele horror.Eu prefer ceva care sa ma faca sa gandesc pozitiv si sa dorm linistit.laughing

| Razvan a răspuns:

Sa zicem ca doar ca mi-a ajuns un film de groaza pentru tot restul vietii meleI don't want to see

| Marcian a răspuns:

Pentru ca ne sperie si oamenilor nu le place sa fie speriati. Dar unor oameni le place sa se uite. Tu de ce te uiti daca nu-ti place.

| karellen a răspuns:

Pentru ca ne ofera fiori (mai mult sau mai putin) intr-un mediu controlat - siguranta propriei camere. ne place sa fim speriati, cat timp stim, in sinea noastra, ca nu e nimic real.

Janina
| Janina a răspuns:

Mie una nu imi place, prefer sa nu ma intersectez cu ele tongue

| AdiSR a răspuns:

Ne pune sângele în mişcare.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Doritori de senzatii tari, zic eu.

| madychan95 a răspuns:

Pentru ca fara sa ne dam seama ne place sa ne speriem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece stai cu inima la gura sa afli deznodamantul iar actiunea este una care nu te lasa sa-ti misti ochii din fata tv-uluihee hee.
Mie nu imi plac big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a spus ca nu ne place?

| 1235678907452352 a răspuns:

Ne place suspansul happy

| 1235678907452352 a răspuns:

Nu stii niciodata cand apare cineva /ceva de dupa colt si striga buhahabig grin