| Meme10Memu a întrebat:

De ce neaparat organismele evolueaza? Este evolutia o lege? Cine a inventat legea asta?

11 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

A fost votata in parlament si a devenit lege universala.

| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

Ma refer la evolutia organismelor vii.

Materia se misca. Organismele evolueaza. Insa viata pe pamant are un inceput.

Ce face ca materia sa se miste si organismele sa evolueze stiintific?

| JicaContra a răspuns:

happy
mergeam pe strada si m-am lovit de o piatra
CINE A INVENTAT PIETRELE
daca, crezi in D-zeu atunci, evident "D-zeu"
daca nu, atunci... "NATURA"

| mastadont a răspuns:

Nu a inventat-o nimeni, oamenii doar au descoperit-o. Probabil că Dumnezeu pentru că tot el a instituit și legile fizicii. E ca și cum ai întreba cine a inventat legea gravitației când aceasta există de la începuturile universului.

| Alverto a răspuns:

Vikingii

| Meme10Memu explică (pentru Alverto):

Nu vorbesc de vikingi ci de ideea ca omul ar fi evoluat dintr-o celula primordiala.

| Alverto a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ba nu știu ce ai azi, dar sigur nu ești tu
Că tot îți pui întrebări filozofice și nu ai răspuns, ia un Snickers, nu ești tu cand îți e foame

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mediul se schimba. Organismele se adaptează.

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Mediul nu se schimba si nici animalele nu se transforma in ceva total diferit de genul lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Mediul se schimba constant. Compară anotimpurile de acum cu cele de acum 10 ani. Compară poluarea de acum cu cea de acum 10 ani. Și tot așa. Nu stăm pe loc.

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la premisa evolutionista. In milioane de ani de pretinsa evolutie nu a fost poluare care sa contribuie la incalzirea planetei si implicit la schimbarea climei.