| Stell99 a întrebat:

De ce negati faptul ca nu ne-au vizitat extraterestrii in antichitate?
Vreau sa vad cele mai bune argumente ale voastre happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu putem sa nu ne abtinem.
Funda?

25 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu negam ca NU ne-au vizitat sau ca NU ne viziteaza.
Negam ca ne-au vizitat/viziteaza.
Ai formulat intrebarea cu dubla negatie ceea ce inseamna afirmatie.
Poate reformulezi, ca ni se increteste mintea citind.

| AshuraElric a răspuns:

Initial am crezut ca te-ai exprimat gresit...dar daca negam ca extraterestrii nu ne-ar fi vizitat in trecut, asta inseamna ca suntem pro, mai avem nevoie de dovezi. Petuniile cultivate in spatiu pot fi considerate forma de viata extraterestra? Ok, avem nevoie de o definitie noua.

| RAY a răspuns:

Pentru ca nu exista dovezi ca exista asa ceva, nici macar una

| Stell99 explică (pentru RAY):

Exista tone.
Dar tu refuzi sa le vezi.

| RAY a răspuns (pentru Stell99):

Exista basme stiu

| Stell99 explică (pentru RAY):

Basme in capul tau!
Pune mana si cerceteaza.

| doctorandus a răspuns (pentru Stell99):

Mai sus declarai raspicat ca nu va avea dovezi palpabile niciodata. Sau nu te mai ajuta memoria?

| Stell99 explică (pentru doctorandus):

Stii ce e aia dovada palpabila?

| doctorandus a răspuns (pentru Stell99):

Dupa tine care ar fi diferenta intre dovada si dovada palpabila?

| Stell99 explică (pentru doctorandus):

O dovada poate sa fie si o simpla marturie care este prezentata printr-un text!
Un text pe care nu poti sa il pipai/atingi.

O dovada palpabila consta intr-un obiect sau o serie de documente in format fizic pe care poti sa le atingi/pipai.

Asta ste definitia dar preferati sa va dati destepti.
Cata aroganta...

| doctorandus a răspuns (pentru Stell99):

Marturiile pot fi si minciuni sfruntate sau halucinatii.

| Stell99 explică (pentru doctorandus):

Mda. Mii de cadre militare de grad inalt din armata mint si isi pun viata in mare pericol.
Iar alte milioane de oameni de pe toata planeta au halucinatii cu omuleti cenusii care ii examineaza.
Ar trebui introdusa halucinatia omuletilor cenusii.
Sau boala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand o sa avem o dovada palpabila nu o sa nege nimeni.

pana una alta cine stie cum sunt extraterestii si daca pot ajunge pana la noi.

| Stell99 explică (pentru suntserios):

Nu vei avea dovezi palpabile nici o data.
Tu crezi ca guvernele stau degeaba?

| suntserios a răspuns (pentru Stell99):

Cand o sa apara in Romania un extraterestru o sa avem dovezi, ca pana ajunge guvernul la el moare saracu de foame pe undeva.

Si de ce crezi tu ca ii poate prinde Guvernul? Poate sunt mai inteligenti de atat
Poate nu sunt organisme capabile sa rationeze si sa urmareasca alte rase.
Poate nici nu se pot deplasa de pe planeta lor
Poate sunt mult mai inteligenti ca noi si ne considera doar niste obiecte cosmice

| untu a răspuns:

Nu ne-au vizitat extraterestrii in antichitate pentru ca nu exista! Totul a fost o farsa, o vrajeala din partea americanilor ca sa pacaleasca lumea! Urmariti la emisiunea,, Cele mai mari farse din istorie'' pe canalul,, VIASAT HISTORY''/ Luni 22.01. 2017, orele 22:00!

| GoldenZenith a răspuns:

Cam dur, cine te-a suparat asa?

Am vazut emisiunea aia de pe History, Ancient Aliens, cam toate sezoanele. Cateodata spun argumente ca lumea, alt data mi se pare ca fiecare de acolo a fumat ceva si a visat cai verzi pe pereti si le baga pe gat prostimii. Sunt de acord ca exista si alte forme de viata, e ditamai Universul. Dar de ce sa se complice extraterestrii cu niste fiinte fara suflet si atat de inferioare ca noi? (If you know what I mean)

| Stell99 explică (pentru GoldenZenith):

Ti-as spune de ce se complica, dar ai zice ca am fumat ceva.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Stell99):

Asta decid eu. Poate ai argumente pertinente. Daca i am crezut pe maniacii din emisiunea aia de cateva ori, e posibil sa te cred si pe tine.

| Stell99 explică (pentru GoldenZenith):

Au nevoie de noi.
De resursele noastre.
De animalele noastre.
De planeta asta!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Stell99):

Ok. Te cred.

Dar nu crezi ca mai degraba resursele astea trebuie mai intai sa ne ajunga noua (ceea ce nu prea se intampla) ca apoi sa mai aiba si altii parte de ele?

Animalele noastre sunt ca vai de ele, crescute in conditii aiurea (unele).

Daca tot ne-au monitorizat, vizitat, de ce nu au luat cate o samanta din fiecare chestie vie si nevie de pe planeta asta si sa isi "fabrice" ei replica fidela a Pamantului? Ca doar e mai simplu la valoarea lor ca extraterestrii decat sa imparta ceva cu specia umana?

| Stell99 explică (pentru GoldenZenith):

Au luat dar nu le ajunge.
Ceea ce iau ei de aici este hrana doar pentru echipele de cercetare si examinare, echipe care au baze aici.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Stell99):

Sorry, mi-e greu sa cred asta.

Ti-am zis, de abia ajung resursele pentru atatea miliarde de oameni, d-apoi pentru alde nenea E.T.

Cred eu ceva acolo, o farama, dar cum ti-am mai zis, am dubii foarte mari.

Celelalte planete au resurse cu caruta, sau chiar cu Carul Mare (ca sa fac o mini gluma), suprafata nu stiu carei planete era din diamant si alte chestii de genul.

Suntem prea nesemnificativi, crede-ma. Ne ignoram noi ca oameni intre noi.

Ceva o fi acolo, ca exista mereu un sambure de adevar, dar prea multe nu cred ca sunt.

| ALGator a răspuns:

Mie mi-au mai adus ceva pachete cu mîncare, electronici.
Dar nu mă apuc să povestesc, că nu aveau nici ei. De la o vreme nici nu au mai trecut.

Răspuns utilizator avertizat