| Vernusio a întrebat:

De ce nu vine mai repede sfarsitul lumii? Ca meritam.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Meriti poate tu, daca esti rau, dar pentru asta nu trebuie sa-i pedepsim pe toti.

| mentholinks a răspuns:

Mai am eu de frecat menta si apoi vine.

| AlexeHellsing a răspuns:

Merităm unsfârșit încă de la începuturile noastre. Dacă însă nu-l vom avea niciodată? Noi chiar merităm ceva?

| Elide a răspuns:

Va venii..stai linistit roagă.te să nu prinzi acele vremuri ce vezi prin filme sunt o nimic toată dar ce va fi pe pământ va fi haos!

| catalynx a răspuns:

Mai bine sa-l mai amane Dumnezeu, ca va fi prapad atunci, dar si asta se intampla in functie de ceea ce facem noi, pentru ca daca facem bine si ramanem alaturi de Dumnezeu, sfarsitul va putea fi amanat. Sa nu crezi in cei care dau date pentru sfarsitul lumii, ca data exacta nu exista, insa sunt semne care pot prevestii nu sfarsitul lumii, ci sfarsitul raului, ca lumea care nu s-a predat raului si nu ii s-a inchinat lui, va continua si dupa alaturi de Dumnezeu.

https://www.bibliaortodoxa.ro/noul-testament/4/Apocalipsa

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Dar vine. e trecut de jumatate. lumea nu stie pentru ca nu o intereseaza decat propria-i persoana, nu ceea ce se intampla in lume. dar daca te-ai uita putin, ai vedea ca deja nu se mai poate face nimic, egoistii si lacomii si-au facut-o cu mana lor. problema e ca suferim toti

| AlxCr a răspuns:

Sfarsitul a venit de mult, doar ca inca nu ti-ai dat seama.
Uita-te in jur si ai sa vezi, ai sa-mi dai dreptate.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Nu vine el asa repede

| bogdanmihai469 a răspuns:

Sa speram ca vine cat mai repede rolling on the floor)
Lumea n-a fost niciodata mai corupta, mai fara credinta si mai haina ca acum.
Cu siguranta am merita-o.