| mentholinks a întrebat:

De ce sa plangi singur e oarecum normal dar rasul de unul singur e considerat cel putin ciudat?

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Normal,anormal,ciudat sint pur si simplu catalogari.Trairile intense nu sint pentru toata lumea.

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu râd mereu de unul singur, şi ce-i cu asta?
Când sunt înconjurat de oameni, puţin probabil că va zice unul din ei ceva amuzant.

| sabin89 a răspuns:

Daca razi de ce iti aduci aminte, foarte probabil esti dus cu pluta.

| WR104 a răspuns:

Nu cred ca e ceva ciudat sa razi singur, poate pentru cei care te vad razand singur aparent fara motiv este ciudat dar pentru tine nu este asa.

| Kaℓi a răspuns:

Pentru ca plansul e in general cauzat de sentimente negative, ca tristete, durere, suparare, disperare, teama, sau de stari depresive, pe care fiecare vrea poate sa le ascunda sau sa le traiasca solitar. Rasul e manifestarea amuzamentului sau bucuriei sau fericirii, care sunt trairi pe care dorim sa le impartasim cu altii, sau pe care chiar ni le provoaca ceilalti.
Pe de alta parte, cred ca e in regula si rasul de unul singur, cu conditia sa existe un motiv laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e egoism curat!
Mancatul unei ciocolati de unul singur, e considerat lacomie pentru ca ambele(cioco. si ras) elibereaza endorfine.Razi de unul singur fara sa impartasesti motivul acelui zambet cu nimeni, e cam acelasi lucru.
Ia manaca un rahat, sa vedem ce public vei avea, aproape de zero.(se mai gasesc cativa acolo, dar is raritati)
S-a inteles, da?!?! hai ca mai am de agatat trotil in brad, fir cu beculete n-am gasit, dar am trecut pe la un magazin de constructii si demolari.
Sarbatori in aer va doresc!batting eyelashes

| CryChristiAN a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand am citit postarea ta am ras de unul singur HAHAlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru CryChristiAN):

Atunci, imi esti dator cu o ciocolataaa! musai sa fie expediata din Belgia sau Franta.
Nesimtitii dracu', auzi la el..singur! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu rad de multe ori singura si sper ca n-am probleme cu capu.este doar o conceptie stupida.

| tasmania a răspuns:

Fiindca plansul e considerat personal si individual, iar rasul e vazut ca fiind comunitar. Cand ai motive sa razi, esti tentat sa le imparti cu cat mai multi; pe cand motivele de plans, le cam tii pentru tine.

| greatLOL a răspuns:

Asa gandim noi, europenii laughing Stii ca cine a inventat vorba aia :Razi ca proasta/prostul in targ era un TEMBELlaughing Asa e civilizatia din anii astia. Poate ca unii o fac si din invidie. Nu stiu. laughing Eu rad singur cand imi amintesc de diferite lucruri FUNNY din viata mea, intamplate recent smug

| Zodiac a răspuns:

Si eu rad singur si nu ma fix intereseaza de ce cred ceilalti despre mine.

Bafta

| Gabi_Arvinte_1990 a răspuns:

Eu cred ca oricine in viata asta a plans asa singur dar sa razi de unul singur e ceva ciudat, daca te vede cineva va crede ca esti un ciudat

| qpFrancii a răspuns:

Daca plangi nu rezolvi nimic, deoarece trecutul ramane trecut. Iar daca razi nu poti rade mult deoarece uneori simti ca trebuie sa plangi!

| claudytza06 a răspuns:

Plansul este normal chiar daca nu rezolva nimic, dar cand razi de unul singur poate iti amintesti ceva haios si in plus mie nu imi pasa ce cred alti

| andrei_8786 a răspuns:

Să plangi singur e normal pentru că nu vrei sa te vada nimeni dar sa razi singur e de-a dreptul aiurea pentru ca... Pur si simplu nu te amuza nimeni si stii tu ca doar ciudatii râd de multe ori pentru acelasi lucru