| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii copii de varsta mica, 7-8 ani vorbesc asa de inteligent parca ar fi adulti, pare oarecum ciudat, ca sunt mult mai dezvoltati decat ar fi normal?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au crescut intr-un ambient civilizat fara discutii si batai intre parinti sau injuraturi, au avut o educatie pe masura si se vede.

| monyk a răspuns:

Buna,depinde de educatia care o primeste, de mediul in care se dezvolta si daca parintii stiu sa isi instruiasca copii cum trebuie, sa aiba un vocabular bogat si sa aiba cunostinte.Eu am o sora care in ianuarie face 8 ani,e atat de comunicativa si inteligenta,incat ma mir si eu cum de stie atatea lucruri,dar copii prin foarte repede si au o retinere foarte buna.E bina daca copilul de mic e educat,sa stie cum sa vorbeasca,sa stie bunele maniere, de mic trebuie invatat ce e bine si ce e rau, astfel cand creste sa aiba ambitie sa realizeze cat mai multe in viata.