| RAY a întrebat:

De ce sunt asa frumoase romancele? care ar putea fi motivul,cauza biologica, trasaturile slavice sau latine determina asta? as vrea un raspuns detaliat,istoric privind istoria romaniilor, nu ma intereseaza raspunsuri aiurea

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Frumusetea este foarte subiectiva.
Idealul feminin in unele locuri este ceea filigrana, de tip "manechina", iar in alte locuri sunt preferate cele mai plinute sau chiar grasute. Unora le plac blondele, altora brunetele, roscatele, etc.
La urma urmei, etalonul femeii considerata "frumusete" este ceea a mamei, dadacei, bunicii etc. langa care si-a trait barbatul primele luni/ani din viata.

Tara noastra fiind in intersectia drumurilor intre est si vest, nord si sud, s-au intamplat multe incrucisari genetice, iar selectia naturala si-a spus cuvantul. Dupa parerea mea insa, cele mai frumoase persoane in lume se gasesc in zona Golfului Mexic, iar in Europa in zona Rusiei (fostei URSS) unde au avut loc cele mai largi incrucisari genetice.

In comunitatile inchise (triburi, comune izolate), dupa un timp lipsa inprospatarii genetice a dus la degradare, la aparitia unor persoane urate, degenerate.

| RAY explică (pentru Bula):

Nu stiam asta

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sunt frumoase pentru că fizionomia le reflectă frumuseţea caracterului, bunătatea, sensibilitatea şi inteligenţa big grin
Îndrăzneşte să spui că nu e aşa happy

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Ca misogin ce sa spun, mai facut sa zambesc

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Frumusetea e ceva subiectiv. Romancele eu le consider foarte diferite ca tipuri umane disponibile, cel putin la nivelul Europei. Suntem probabil natiunea cea mai "corcita" din intreaga Europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Islandezele sunt ca niște păpuși. Româncele...