| ABCD122 a întrebat:

E adevarat ca romancele sunt printre cele mai frumoase femei din lume?

Dau funda pentru un raspuns mai detaliat!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu cunosc toate femeile din lume, intelegi. Dar cunosc poloneze, cehoaice, englezoaice, italiene, romance si moldovene. Pot sa iti zic ca roamancele sunt frumusele, in marea lor majoritate. Doar vreo 20% sunt uratele. Germanele sunt femei urate. Cand vezi o femeie frumoasa in Germania, stii ca nu e de nationalitate germana. Foarte putine din ele sunt frumoase, au o structura osoasa foarte masculina si sunt si foarte inalte, pe langa asta. Englezoaicele sunt de ramura germanica, si sunt mai dragute, mai micute, si nu la fel de urate. Cele mai frumoase femei din lume sunt nordicele. Incepand cu Ucraina, Rusia, continuand cu Finlanda, Norvegia, Suedia, etc.
Personal nu imi plac negresele, dar acuma fiecare cu preferintele lui. Din ce am observat si la mine si la cei din jur, barbatii prefera polonezele, sau alte femei mai nordice.
Da, romancele sunt printre cele mai frumoase din lume, dar nu cele mai frumoase. E o generalizare grosolana, desigur. Stam bine la capitolul genetic, oricum.

| RAY a răspuns (pentru valentingb):

Si alea din suedia, norvergia tot dn acel trib germanic se trag sunt mai apropiate genetic vb o nemtoica de o suedeza decat de una din Anglia

| valentingb a răspuns (pentru RAY):

Ray, scuze, am uitat cum te cheama, dupa doi ani..Am dat un raspuns subiectiv,bazat pe ce am observat in decursul anilor. Daca pui o norvegiana obisnuita langa o germana obisnuita, o sa crezi ca ai un barbat si o femeie,iar "barbatul" german e destul de uratel. In Germania devenise un fel de sport sa ies la plimbare cu colegii si sa depistam macar o germana sexy si frumoasa pe saptamana. N-am reusit in fiecare saptamana performanta asta! Si jur ca nu mint, sunt pur si simplu neatractive. Iar despre englezoaice circula legenda ca vikingii au mers in Anglia si au furat toate femeile frumoase, pe care le-au dus in Nord, si au dus femeile lor urate pe insula. Serios acum, nordicele nu pot fi comparate cu germanele si englezoaicele, sunt mult mai frumoase, si mai finute. In Germania o sa vezi poloneze frumoase, de regula. In Venezuela sunt femei frumoase. Conteaza si gustul fiecaruia (mie nu imi plac soldurile acelea enorme ale venezuelencelor), si selectia artificiala.

| RAY a răspuns (pentru valentingb):

Eu am fost doua,trei saptamani in Germania ar fi o ipocrizie sa te contrazic,bine eu am recunoscut ca femeile din orasul meu sunt foarte frumoase, eu asta vad, genetic vorbind germanici sunt stramosi tuturor popoarelor germanice,parerea mea Romania este un taram foarte unicat de ce? pai e granita intre est si vest,pe aceste taramuri au fost multe popoare care au format poporul roman,uitate si la noi ne adaptam oriunde ceea ce dovedeste ca genetic apartinem multor popoare nu suntem latini, eu nu consider romanii ca fiind latini nici vorba istoric vorbind doar limba e latina, romanii nu puteau face sex cu toate dacele si asa s-a format poporul e o tampenie asa ceva, romani au ocupat multe popoare, e genetica acelor popoarea facut un fel de selectie foarte bine pusa la treaba, barbati alegand femeile frumoase si femeile alegand barbati frumosi

| RAY a răspuns (pentru valentingb):

Reinhard ma numesc daca ai uitat, asta daca ai stiut vreodata

| Gogu_Iulian_1994 a răspuns (pentru valentingb):

Acum vorbesti despre stereotipuri banuiesc.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Asa se spune.Dar exista si opusul si dai sa fugi.

| RAY a răspuns:

Nu cunosc toate romancele sasi stiu exact cat de frumoase sunt, nici nu cunosc toate femeile de pe pamant sasi spun care sunt cele mai frumoase, dar recunosc ca in orasul unde stau in Timisoara sunt fete foarte frumoase foarte rar una urata, explicatia sta in faptul ca avem o genetica diversa adica multe popoare au trecut pe la noi si noi le-am cules genetica se pare ca barbati au ales femeile frumoase si femeile barbati frumosi, ce am vizitat eu a fost Spania sunt si acolo fete frumoase si Germania dar mai mult erau straine, din cate am citit eu si in nord sunt fete frumoase, sunt destule fete frumoase degeaba daca nu le atragi tu prin fizicul tau

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, logic. E doar o zicală românească. Fiecare țară are femei frumoase dar și femei urâte...nu e una țară mai bogată din punct de vedere al frumuseței față de cealaltă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trebuie neaparat detaliat? Nu o sa ma apuc sa scriu balade doar pentru funda... de altfel cum la nici o intrebare nu raspund pentru funda. Si totusi scriu mult... in fine.
Da. Romancele sunt printre cele mai frumoase femei din lume.

| alexandrualind a răspuns:

Da

| madutzatha25 a răspuns:

Romancele sunt cele mai frumoase femei din lume. Unele sunt opuse dar..mna. laughing