| anonim_4396 a întrebat:

De unde descinde rasa ariana si de ce atit de superioara? Cine a pomenit prima data de ea?

2 răspunsuri:
| Cristea a răspuns:

Sper ca stii si tu ca hitler a "gazat" multi evrei si rromi. Aceasta pentru ca a vrut sa creeze o rasa pura. El considera ca germanii fac parte din rasa superioara ariana. De fapt nu au nimic special dar asa gandea el. Tiganii si evreii erau considerati inferiori si erau exterminati pentru a se ajunge la "puritate". Deci hitler e cel care a pomenit prima data de ea. sper sa lasi funda big grin