| Goddessss a întrebat:

Ce părere aveți despre ideologia nazista si despre rasa " superioara " ariana?
Credeți ca ar fi fost ok ca majoritatea populației sa aibă parul blond si ochii albastri?
Daca am fi fost cu toții asa pe tot Globul, nu numai Europa(ceea ce era imposibil, cu siguranta), mai existau oameni roscati, bruneți sau oameni de culoare, asiatici? Le dispăreau materialul genetic?

25 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cred ca a fost visul unui om nebun si e bine ca nu s-a intamplat. Pai daca am fi fost toti asa da, e logic ca ceilalti ar fi disparut. Dar si daca Hilter fi condus lumea probabil ca nu ii omora pe toti. Ar fi fost considerati rase inferioare si pusi la munca silnica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Amuzant cum fix Hitler NU era blond si cu ochi albastri, nu? big grin

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, dar nolaughing O ardea si el pe ''fa ce zice popa nu ce face'' laughing

| Celcestietot a răspuns:

Stii ca Hitler ar fi eliminat toti oamenii care nu creau rasa superioara, nu? Si daca nu o facea, acele persoane erau repartizate pe diferite activitati doar ca sa fie si ei buni de ceva. La furnale, de exemplu happy. Probabil ca din nastere ar fi aruncat copiii,, de pe stanci'', dupa un model spartan (desprins din legende) modificat.
Parerea mea, este ca nu ar fi fost chiar asa frumoasa o lume fara diversitate umana. Adica, cum ar fi fost sa vezi toti actorii de ambele sexe cu ochii albastrii si parul blond laughing? Tu, ce parere ai?

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Oamenii de genul mi se par frumoși, nu am ce zice, dar ar fi extrem de plictisitor fără diversitate.
Gândește te cum ar fi sa te uiți la stânga, apoi la dreapta, in jur si toți sa se asemene între ei.
Ar fi nasol tare...
Sau sa-si fi încurcat unul soția cu alta?

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Fiecare om este special in felul sau si da o culoare lumii prin modul lui de a fi. Ceee, pai daca iesi in societate, trebuie sa tii bine de mana partenerul, ca sa nu il pierzi laughing! Ai scris :,, Gândește te cum ar fi sa te uiți la stânga, apoi la dreapta, in jur si toți sa se asemene între ei.'' si mi-ai amintit de asta (uita-te la 10 secunde din momentul pornirii) :

https://youtu.be/QmvSYHVhO80?t=170

laughing

| Goddessss explică (pentru Celcestietot):

Omg?
da cam ceva de genul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goddessss):

Mergi in China si o sa vezi cum e sa te uiti in stinga/dreapta si sa fie toti la fel. Sau in Vaslui... big grin

| Ofiintă a răspuns:

Eu mereu m-am considerat "inferioară", blondă fiind dar cu ochi căprui închişi.
Reprezint o eroare genetică laughing

| Goddessss explică (pentru Ofiintă):

Omggg, esti ca si mine?
se poate asa ceva?
Blonda cu ochi caprui...
suntem o raritate oricum
laughing)

| Ofiintă a răspuns (pentru Goddessss):

Yep laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil. O idee a unor oameni cu grave probleme la etaj. Materilul genetic nu dispare asa peste noapte. Dureaza generatii intregi pentru a se modifica. Cum sa iti imaginezi intreaga populatie de pe glob cu parul blond si ochii albastri? Nu mai intereseaza culoare parului sau a ochilor. Ma intereseaza ce au in cap si sa nu fie extremisti cu nevoie urgenta de internare la ospiciu. Este ok sa avem oameni diferiti, nu doar de o culoare preferata de x sau y. Nu stiu cu ce ar fi superior cineva blond cu ochii albastri fata de un asiatic. Asiaticii sunt extrem de destepti si au o cultura ce eclipseaza orice alta cultura europeana. Nu avem ce compara. Germanii nu au nimic special cum au chinezii sau japonezii. Toate personalitatile care au vrut sa schimbe sau sa cucereasca lumea au sfarsit tragic. Nebunia nu ajunge prea departe si se incurca singura.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate.
Frumos răspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O întrebare aberantă.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Dacă mi-ai zice motivele pentru care tu o consideri '' aberanta'' as fi tare fericita.
Eu am pus-o din pură curiozitate, nu pentru. ca mi am dorit sa se întâmple acest lucru... dmn

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Credeți ca ar fi fost ok ca majoritatea populației sa aibă parul blond si ochii albastri?

spune-mi tu un singur motiv pentru care ar fi asta ok și de ce nu ți se pare o întrebare absurdă

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Nu am formulat-o cum trebuie, dar înțelegi tu ce am vrut sa întreb.
cu siguranta nu era ok. Ar fi fost nasol si plictisitor sa fim toti la fel d. p. d. v al fizicului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu e vorba că ar fi plictisitor.
Culoarea pielii și a ochilor nu face pe nimeni cu absolut nimic superior sau inferior. Nu e ceva cu care alegi să te naști și nu are niciun impact asupra ta ca persoană. Rasismul e ilogic si fiecare cultura are frumusetea ei și istoria ei, pe care nu poți s-o ștergi de pe o zi pe alta.
Nu e nimeni dumnezeu ca să decidă ce oameni ar trebui să existe și ce nu pentru că detaliile astea nu spun nimic despre personalitatea cuiva. In plus, lumea nu se rezumă la Germania și Europa, lumea este imensă, există mii de culturi și era absolut imposibil ca arienii să conducă lumea. Hitler a fost un om care a înnebunit de frustrare și a făcut o obsesie pentru omul din cauza căruia nu a putut să-și urmeze visul de a deveni artist.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Mda, adevărat
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele horror nu ma sperie deloc dar aceasta întrebare da ar fi fost un coșmar de neînchipuit devenit realitate gen no Escape
Asa cum stau lucrurile acum e perfect psihopații trebuie exterminați

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Da chiar ar fi ciudat.
Parca am fi fost clonati, toți la fel, fără diversitate...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Deși ador blondele cu ochi albaștri nu mi ar plăcea sa arate toate asa
Ar fi hell on earth

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Exact?
Ar arata extremmm de ciudat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Da, sinucideri masive, am fi luat o mulți pe aratura nu cred ca rezistam prea mult nici nu vreau sa îmi imaginez acest scenariu mega sinistru, prefer autoizolarea și perioada de acum decât asa ceva

| Emazio a răspuns:

Nu as vrea ochii abastrii, pentru ca sunt o mutatie slaba. Capruii sunt cei mai buni genetic. Personal as vrea verzi. Ar fi plictisitor sa fim cu totii asemanatori. Si de ce sa fie rasa superioara europeana, si nu una mongoloida sau negroida? Nu cred ca putea sa dispara din gene celelalte mutatii care determina roscatii, culoarea, etc.