| DumitruS a întrebat:

Deci, azi chiar am nevoie de parerile voastre.

Am vazut trailerul la filmul asta si de acolo intrebarea:
- oare chiar au ajuns americanii primii pe luna sau doar a fost un film frumos?
http://www.celemaibunefilme.com/operation-avalanche/

Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| ardnaxela123strawberry a răspuns:

Aceasta întrebare a fost pusa de multi oameni. Una lume și-a pierdut încrederea cum ca omul a ajuns pe lună din filmul în care un astronaut a pus steagul Americi și în timp ce îl tinea și privea spre camera spațială cu care se filma, acel drapel flutura, ceea ce, din cultura noastră generală știm ca pe luna nu bate vântul. Totuși, după acel film (care nu știu dacă este cel văzut de tine sau este altul, scuze, nu m-am uitat), lumea nu mai este atât de sigura de aceasta informație, ori american ori mongolez, nu contează de unde este, dar omul nu a ajuns niciodată pe lună, este o minciună, asta aud de la alții. Acum, dacă a ajuns, dacă nu, nu știu decât ca dacă nu se va întâmpla nimic rău cu noi și planeta noastră, nu știu de ce ar fi important.
P. S. Din punctul meu de vedere, a ajuns, deoarece sunt multe filme și documentare, dar doar unul are steagul care flutură, acela fiind un fals. Îți dai seama ca nu toate filmele sunt făcute în deșert (locul cel mai asemănător cu suprafața lunii). Deeci, în privința americanilor, nu știu ce sa zic, tara lor este formată din europeni încă de la descoperirea continentului, în concluzie, NU americanii au ajuns primii, ci noi, europenii laughing
Acum tu decizi ce este adevărat și ce nu. Este imposibil sa clintim principiile cuiva!

| DumitruS explică (pentru ardnaxela123strawberry):

Mama, dar ai scris ceva nu gluma happy

Teoria mea propie si personala e ca omul a ajuns pe luna dar nu neaparat cand stim noi si nu neaparat cine stim noi. happy