| Larymari20 a întrebat:

Deci,stiu c este o intrebare tampita dar exista extraterestii? Acum pe bunes-au facut si carti si documentare, m-au innebunit de tot si vreau sa stiu ce sa cred

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Vrei să-ţi spunem noi ce să crezi?

| Musique a răspuns:

Fiecare crede ce vrea.
Unii oameni cred în existența lor, alții neagă, iar restul sunt indiferenți.
Tu alegi în ce categorie te încadrezi.
Baftă!

| Miauti a răspuns:

De data asta merg pe aceeasi mentalitate ca un ateu "daca nu am vazut pana acum unul inseamna ca nu exista"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa fim foarte aroganti ca credem ca suntem singuri in universul asta. Ce ramane de aflat daca exista altii mai inteligenti ca noi sau nu

| anonimg a răspuns:

Nu exista extraterestrii. Acestea sunt inventii ale oamenilor; ale acelor oameni care nu vor sa creada in Dumnezeu.

| BiuL a răspuns:

Nu se stie cu certitudine, oamenii sunt totusi destul de limitati in cunoastere, exista multe intrebari fara raspuns, poate odata cu evolutia tehnologie vom afla si daca exista cu siguranta sau nu extraterestrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu existe? Uite cat de mare e lumea asta.
Tie iti vine sa crezi ca suntem singuri pe-o bucata de pamant? Mie nu prea. Si din moment ce s-au facut atatea filme si documentare, ceva ceva trebuie sa existe. Daca ai vazut la Ancient Aliens triburile acelea...care se rugau la tot felul de statuete care aratau la fel ca extraterestrii pe care "ii stim" noi. De unde sa stie oamenii aia de ei de atatia mii de ani daca nu i-a vazut careva cu ochii lui? Pentru ca stand acolo intr-un boschet uitat de lume, fara tv, radio (nu ca ar sti careva limbile lor imposibile laughing) si alte lucruri, pur si simplu nu aveau cum sa auda de asa ceva... sau sa-si imagineze.

| Gabitzu246 a răspuns:

Mai Mari, este absurd sa crezi ca suntem numai oameni in acest univers se poate demonstra matematic ca exista, adica gandeste-te ca universul este foarte mare poate chiar infinit deci este foarte probabil ca exista si alte planete asemanatoare cu pamantul.

| SebylVane1890 a răspuns:

Cred ca exista dar cu siguranta nu au nici o treaba cu noi...la cate alte galaxii exista...

| Essencest11 a răspuns:

In aproximativ 400.000 de miliarde de galaxii existente mi se pare imposibil ca viata sa existe doar pe Terra. Dar nu e corect sa ii numim ''extraterestri'' ci mai degraba o societate mult mai avansata.

| lexi21 a răspuns:

Eu personal cred ca exista, nu neaparat niste fiinte dezvoltate dar ar fi copilaresc sa credem ca nu exista viata in afara Pamantului, fie ea primitiva

| TrAcEEEEE a răspuns:

Da exista ai history acasa la tv? daca da vezi ca e o emisiune cu extraterestii si iti spune exact ce s-a intamplat in trecut si o sa iti dai seama si o sa crezi.

| sublime89 a răspuns (pentru TrAcEEEEE):

Emisiunea aia cu ancient astronauts e foarte slaba. Nu aduce nicio dovada. Doar teorii.

| KoropYulyan a răspuns:

Sa fiu sincer tupa ce oameni au descoperit atatea am tras concluzia ca exista si nu numai si ca neau ajutat sa evolam in tot acest timp!

| angelsorry a răspuns:

Probabil exista si alte forme de viata nedescoperite in Universul asta imens.Nu are cum sa nu fie.Insa nu trebuie sa-i luam ca si niste fiinte periculoase si nici ca niste fiinte care ne-au vizitat in trecut.Si apropo de ce ne-au vizitat in trecut si de ce nu ne mai viziteaza acum? Prin inteligenta oamenilor nu se intelege cum ca ei au fost ajutati de fapt de alte fiinte, ci pur si simplu asa a fost sa fie.

| Roby955 a răspuns:

I-ai vazut, auzit vreodata?
Mai bine ai incerca sa-ti dai seama de ce scop ai tu, persoana, in viata decat sa te pasioneze subiectele astea happy
Parerea mea big grin

| Larymari20 explică:

Da,chiar pe history am vazut