| Alex0000 a întrebat:

Pentru cei care ati citit cartea "The Day After Roswell" (in romana, "Dupa Roswell") (si nu numai pentru cei care ati citit cartea, si pentru cei carora va place documentarea, si ati auzit despre asta) as vrea sa stiu daca este adevarat experimentul acela din Area 51, cu autopsia pe extraterestrul care se presupune ca ar fi fost gasit dupa prabusirea unui OZN. Poate n-o sa-mi dati atentie, dar pentru cei carora sunt pasionati de domentare, etc., va cer parerea despre asta big grin. Corso(scriitorul cartii), spune ca toata "povestea" aceasta a fost reala, ca s-a hotarat sa rupa tacerea prin creearea acestei carti, si ca el insusi a participat la acea autopsie. Din pacate, putini il cred. Parerea mea?: E doar o carte inventata, nimic nu-i real, acum, nu spun ca extraterestii nu exista. happy Voi ce credeti? Dic +1 PS: Ar trebuii sa mai fie o categorie anume, "documentare/extraterestrii/neo", sau ceva de genu, in care sa spunem totul despre lucruri precum astronomie, extraterestrii, mituri, etc.

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Cazul este cat se poate de real, este imposibil ca in universul asta infinit doar Terra sa gazduiasca forme de viata inteligenta, autoritatile nu o sa confirme niciodata asta, deoarece s-ar crea panica la nivel planetar, s-ar naste o serie de intrebari despre scopul si durata vizitei aici pe Terra. In lume se intampla o gramada de intalniri de gradul I; II; III si chiar si IV, banuiesc ca stii ce inseamna astea.

Răspuns utilizator avertizat