| anonim_4396 a întrebat:

Definiti iubirea. Ce este ea pentru voi? Cum simtiti?

Răspuns Câştigător
| euI a răspuns:

Iubirea implica atractia fizica certuri,conversatii interesante,incapatanari,compromisuri si multe altele,de multe ori se spune ca iubirea inlatura suferinta, ca poate transcende si aduce fericirea. Iubirea este o tema literara foarte vasta si importanta, ale carei origini se leaga de originile culturii umane. În opinia lui Victor Hugo, "dragostea e chiar parte din suflet. E de aceeasi natura. Dragostea e ca o scanteie divina si ca sufletul, si tot ca el e incoruptibila, indivizibila, nepieritoare. E un punct de foc in noi, nemuritor si infinit, pe care nimic nu-l poate margini si nimic nu-l poate atinge. Îl simti arzand pana in maduva oaselor si-l vezi stralucind pana in adancurile cerului". Iubirea este ceea ce naste fiecare in sufletul sau, timpul este capabil sa inteleaga cit de minunata este iubirea.

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cand iubesti, n-ai timp sa definesti. Daca ti-as descrie ce simt, cu siguranta te-as minti.

| Necrophagist a răspuns:

Amestec de dopamina cu oxitocina, dincolo de asta neputinta mea.

Răspuns utilizator avertizat
| noi3 a răspuns:

N-am idee... iti pot spune ca e ceva foarte frumos.
din cate imi amintesc.
sper ca nu s-a schimbat intre timp happy

| Nymphetamine a răspuns:

Este o chestie siropoasa despre care nu pot vorbi.

| ROCKERforever14 a răspuns (pentru Nymphetamine):

Cred ca o sa ma pun de acord cu tine

| Traian a răspuns:

E un sentiment foarte special. foarte greu de gasit...care uneori este ciudat, anormal, enervant, dureros. Dar mereu pur.