| RegalusDekaron a întrebat:

Din cate am inteles sa determinat ce parte din ADN determina imbatranirea, si se poate intervenii la aceasta eliminand'o.De ce nu am auzit de nimeni care sa fi suferit procedura asta si daca chiar a fost folosita de ce nu este nimeni nemuritor pana acum?

Răspuns Câştigător
| flyleaf22 a răspuns:

Deja suntem prea multi pe planeta asta. Iti dai seama ca, daca am ramane cu totii "forever young", planeta asta nu ne-ar mai putea sustine? Plus ca treburile astea in general sunt ultrasecrete si au acces la ele doar "cei care trebuie".

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tu nu stii sa scrii si vrei sa fii nemuritor? Iti dai seama cati agramati vor fi?

| MMihai a răspuns:

Care ar fi în opinia ta, soluția tehnică lucrativă, spre a fi soluționată problema prezentată de tine?

| Azazel_2358 a răspuns:

Daca am deveni nemuritori planeta sar suprapopula deci mai bine asa+ ca viata n-ar mai avea farmec

| flyleaf22 a răspuns:

Deja suntem prea multi pe planeta asta. Iti dai seama ca, daca am ramane cu totii "forever young", planeta asta nu ne-ar mai putea sustine? Plus ca treburile astea in general sunt ultrasecrete si au acces la ele doar "cei care trebuie".

| Chrysk2 a răspuns:

Du-te si incearc-o tu,vezi daca merge.
Si eu am auzit ca sunt "firme" care ingheata oameni, dar nu stiu daca vor mai "invia" vreo data.
Tu sigur ai fi buna acolo

Ce is cu intrebarile astea, esti de pe luna?

| GigiSecuristu a răspuns:

Si treaba asta se face tot cu ajutorul creierului si a inimi dar atunci cand vei ajunge la constiinta asta de sine probabil vei dori sa locuiesti in cer sau probabil nu. Fa chestia asta si vei vedea.

| RegalusDekaron explică:

Am pus intrebarea in graba asa ca celor care sau simtit ofensati de proasta mea exprimare le cer scuze, celor carora nu le plac intrebarile mele e problema lor nu ii pune nimeni sa le citeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de alterarea ADN-ului in timp, datorita copierii lui defectuase in momentul reproducerii celulare. Dar imbatrinirea nu tine numai de asta, este un proces mult mai complex. Apare datorita unei multitudini de factori, care abia au inceput sa fie descoperiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intai trebuie eliminate,prostia,egoismul,frica, lenea, dorinta de marire {nu a penisului}si de abia dupa aia efectul pacatului care este moartea.sau modificarea genetica ce a dus la razvratire si la deprecierea adeneului maimutaresc, ce ne-a facut din niste maimoate perfecte, niste oameni imperfecti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-ar determina si gena gramaticii acceptabile, te-as face o persoana nemuritoare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dory96, bine... pa!