| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre viata asta? Care credeti ca este scopul pentru care sunteti aici? Care este scopul vostru principal in viata?

Scopul meu este sa fiu fericit si sa ma bucur de tot ce am si de cine sunt.

Nu stiu daca am pus intrebarea la categoria potrivita.

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Scopul este sa-mi omoare mie Arsenal sanatatea!

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa inteleg ca nu esti un indoctrinat de ai pus intrebarea aici laughing? Pai daca vorbim asa, scopul cred ca e sa ma bucur cat mai mult de viata asa cum pot. Desigur daca era intrebarea la religie erau alte raspunsuri.

| Mayhem666 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Pai nu sunt indoctrinat, si iti poti da seama de asta din unele intrebari si unele raspunsuri date de mine, iti poti da seama ca sunt de fapt ateu, nu sunt indoctrinat, sunt exact opusul.

| WaterDrop a răspuns (pentru UnBroken2016):

Scopul meu este sa il bag pe Unbroken sub masa de la prea mult alcool si apoi sa ma bag dupa el sa-l epilez pe spate.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

TEapa. Je nu bea laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu bei in vazul lumii, te stiu eu pe tine, rupi tuica si palinca in 2rolling on the floor)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Mai sunt constantean, daca era sa beau dadeam pe gat Jack Daniels nu chestii de-alea laughing. Ce stii tu

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Doar bauturi scumpe, una si una rolling on the floor)))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca imi permit, de ce nu laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Seic sub acoperire? Esti si tu un evaluzionist de camile si de petrodolari precum arabeti? smug

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

As vrea eu laughing. Diferenta de aia eu am muncit mult si bine ca sa ajung aici, as vrea eu sa le am pe tava pe toate asa laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Aia prea le au pe toate, in timp ce in Somalia de exemplu sunt boli letale si foamete mare, iar aia mananca bine si isi beau cafele de mii de euro, dezechilibru in lume prea mare...

| MistretulPufos a răspuns:

Ba eu vreau sa fac gaini mutant si sa cuceresc Moldova, desi scopul tau pare mai realist

| RorySan a răspuns:

Exact aceasta intrebare voiam sa o pun si eu.
Si scopul meu este axact ca al tau plus ca vreau sa imi indeplinesc tot ce mi-am propus.

| veryhonest a răspuns:

Te nasti ca sa fii.
Ce vrei tu sa faci mai incolo nu este decat preferinta ta.
Scop nu exista. Nu exista decat viata, ceea ce vezi in jur. Orice altceva e pur subiectiv.

| ElaIliesi a răspuns:

Un prieten are o teorie interesanta. Considera ca suntem pe pamant pentru a imblanzi natura, diferenta dintre animale si oameni fiind umanitatea, bunatatea, faptul ca ne ajutam si cel mai slab din specie sa supravietuiasca.

Scopul meu e sa educ cat mai mult oamenii fiindca educatia conduce la emaptie, toleranta si la o lume mai buna. Cred ca toti ne simtim bine cand ajutam.

| vinoACASAcuMINE a răspuns:

Funda pls

| Mayhem666 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Daca imi dai un raspuns, cat de cat bun, poate o sa iti dau funda. Dar astept raspunsul tau la oricare din intrebarile mele, si daca imi place sau imi foloseste, iti dau funda.

| vinoACASAcuMINE a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu cred ca viata asta a fost creata de, DUMNEZEU ESTE universul, dar daca ma intrebi pe mine ce parere am despre viata, fie. Eu cred ca am venit aici, pe pamant, pentru a invata niste lectii, lectiile ne vor ajuta in vietile urmatoare si tot asa. Cand vom acumula foarte multe cunostinte nu ne vom mai intoarce pe pamant, dar ne vor ajuta in cer. happy, da-mi te rog o parere.

| Mayhem666 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Nu prea sunt de acord cu ce ai spus. Asta este parerea mea.

| CryBaby a răspuns:

Nu știu...
N-am niciun scop straight face Nu m-am gândit niciodată la asta.

| BlackandWhite201 a răspuns:

Salut Animelover95 (si mie îmi plac anime-urile mult, sunt cel mai bun lucru care există) îmi place răspunsul tău dar eu sunt total invers. Nu mă pot bucura de multe lucruri și nici cu cine sunt sau ce am ( si nu, nu sunt sărac și nici bolnav fizic) pur si simplu văd lumea altfel. Dacă mă înțelegi mă regăsesc în anime-ul: Tokyo Ghoul. Dar si în D.gray Man. Ăsta e răspunsul meu

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackandWhite201):

Ca ce personaj in anime-ul Tokyo Ghoul? Mi-a placut mult acel anime, si eram curios cu ce personaj de acolo te asemeni?