| RAY a întrebat:

Doar ciu i place biologia, cum isi aleg animalele parteneri /partenerele? modul lor de viata as vrea sa stiu

22 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Cum omul e un animal, raspund pentru el, la restul nu cred ca e de ales, femelele sunt violate, putine specii sunt "civilizate", raspund din cate am observat, nu din ce am citit: omul, de narcisist, egoist si egocentric ce e isi alege persoana care seamana cu el, de aceea cand vrei sa cuceresti te interesezi ce-i place persoanei respective si dupa ce ai copiat-o cat de cat incepe sa te observe, eventual chiar o cuceresti, tu probabil ai vazut in ea ceva ce iti place la tine sau ti-ar placea sa ai.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Tu te pricepi la tehnologie?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce intelegem fiecare prin tehnologie, pentru mine inseamna si mestereala de barbati, la care ma cam pricep, de ce intrebi?

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Peste tot pe unde mer aud numai parerei pro despre un produs, am mai luat teapa cu ipod http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/tp-link/tl-wn722n/

tu ce ai face? si pe eMAG toti il lauda e ieftin dar asa bun e oare

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Habar n-am, 2 vecini de ai mei au (scris la ssid tp-link_xxxxxx), si vad ca le merge. laughing Ipod-ul de ce ti l-ai luat de pe net? Ntz ntz ntz

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Nu ca era popular de ala mic galben dar castile sunt de groaza se aud asa slab

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

laughing
De la biologie si sex la animale, facem un mega salt la I-POD. Tine-o tot asa, Ray!

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Ti-am explicat atunci ca din nu stiu ce an castile au o limita de decibeli, ue a impus-o.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Si alte casti de ce nu au e o firma cu nume asta e adevarul si Samsung le intrece mai nou

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu castile tale cat au, poate mai putin ca habar n-am de ce, dar limita aia exista.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ce spui de un tel cu 240 de lei si cu dotarile astea http://nasul.net/motorola-fire-xt311/
mi se pare greu de crezut

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

La telefoane nu ma stiu, astea cu net sunt o tampenie, inca jelesc Sony Ericsson-ul meu w200i laughing, pe care l-am avut vreo 5 ani si inca arata ca nou, doar ca i s-a ingrasat bateria, probabil oxidat, n-am observat decat dupa ce m-am ales cu altul, care nu imi place deloc, asa nu nu-l prea folosesc.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Mi-a placut Sony tau cand l-am vazut acuma cativa ani e frumos si ok

| BiuL a răspuns:

La majoritatea speciilor, masculii incearca sa impresioneze femelele, unele specii prin dansuri, cantece, penaj etc la alte specii masculii chiar se bat pentru femele. Femela va alege masculul cel mai puternic pentru ca urmasii ei sa aiba gene mai bune, deci si sanse mai mari de supravietuire. La unele specii partenerii se aleg pe viata, la altele nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa miros

| a3e6u9 a răspuns:

Femelele aleg partenerii cei mai sănătoși și mai puternici, fiindcă au cele mai bune gene, evident. Feromonii ajută la determinarea compatibilitații genetice, care contează și ea.

Nu te-ai plictisit de întrebări despre sex?

| RAY explică (pentru a3e6u9):

Nu,chiar vad documentare, cred ca voi citi si carti, de ce sa ma plictisesc imi place pshiologia umana

| FoundYouLover a răspuns:

Ghidandu-se dupa instinct, evident, nu dupa logica.

| Lolităăăă a răspuns:

Nu aleg dupa frumuseste sau uratenie. Se miros doar si dupa isi impreuneaza alea. laughing) Si dupa catva timp iasa puii :X

| lollipops a răspuns:

Se miros pe la fund...