| Purgatoriu a întrebat:

Dragostea, necesitate sau un simplu sentiment? Argumentati.

15 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Chiar si un simplu sentiment poate fi o necesitate. Cat de simpla pare apa, dar e indispensabila vietii. Argument: se poate trai si fara dragoste; nu cunosti dragostea, cunosti lipsa ei; fiecare aspect cu pierderile si castigurile sale.

| CoquineNoire a răspuns:

Necesitate e pentru aia dependenti de iubire, de faptul de a avea un partener alaturi.
un simplu sentiment este atunci cand...pur si simplu se intampla, ca doar nu suntem stane de piatra.

| mgtow a răspuns:

Necesitate pentru cei care nu au de gand sa traiasca singuri in viata si la acelasi timp devine sentiment.

| Woodenpints91 a răspuns:

Mai bine sex decât dragoste.

| sabin89 a răspuns:

Este liantul care leaga indivizii intr-o societate. Este si sentiment si necesitate. Doar imagineaza-ti cum ar fi fara ea!

| itscloudyoutside a răspuns:

Eu o consider un simplu sentiment, poţi să îţi trăieşti viaţa foarte bine şi fără dragoste. Devine o necesitate doar pentru unii oameni care au mentalitatea stupidă cum că viaţa nu are niciun sens fără o persoană care să le stea alături "până la adânci bătrâneţi".

| Nuvăsufăr a răspuns:

Nici una, nici cealaltă.
E o nevoie instinctuală, deoarece omul e un animal sociabil, şi are nevoie să fie iubit.

| 4b a răspuns:

Fara dragoste...suntem ca o arama sunatoare sau un chimval zanganitor; practic, lipsiti de viata!

| Musique a răspuns:

Un sentiment ce piere.

| MâţulMov a răspuns:

Depinde la ce tereferi. Daca te referi la actul sexual atunci da, pentru unii e chiar o mare necesitate.
Daca te referi la sentiment, da e un sentiment, dar nu i-as pute-a spune doar un simplu sentiment.

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Eu zic ca dragostea este un simplu sentiment, nu o necesitate pentru ca nu ai nevoie de ea ca sa traiesti.big grin

| Garnet a răspuns:

Depinde de persoana, cata nevoie are de cineva pentru a se afirma.

| Raniia a răspuns:

Dragostea este un sentiment, si daca vei semana samanta dragostei din belsug, vei secera cu siguranta un seceris de dragoste din partea altora intr-o masura mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar luand exemplul maicutelor si calugarilor (desi au si ei unele scapari) ne dam seama ca nu e chiar necesitate.
Daca vorbim de dragoste parentala, da, asta este necesara pentru ca un individ ca creasca in armonie si sa se dezvolte cat mai bine.

| AndruţHere a răspuns:

După mine cred că este un simplu sentiment.Mă uit de multe ori în jurul meu şi văd multe cupluri, dar niciodată ele nu durează toată viaţa.Chiar şi bătrânii se despart în ziua de azi.