| HolyPotato a întrebat:

Credeți că dragostea există? Argumentați.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Pentru că mulți nu se iubesc! Nu se respectă și nu s-au înțeles prea bine niciodată. Au făcut un pas greșit. Uită-te la noi, plin de vedete... dacă nu te desparți nu-i cool! Se ajunge aici pentru că toți au avut un punct comun de interese, nici vorbă de iubire, dragoste, nevoia a-i fi alături...de a avea un copil împreună!
Din păcate ai dreptate pe de-o parte, deoarece mulți s-au obișnuit cu divorțul...e foarte simplu pentru ei...și din păcate amândoi acceptă să se ajungă aici, deci ei n-au simțit ceva intens niciodată, s-au prostit la cap și s-au aruncat în râu doar pentru a se căsători!
Pentru mine familia este toată viața mea, cel mai important lucru în lumea asta, pun accent pe ea și îi critic aspru pe cei care își bat joc și divorțează ca proștii. Ar trebui să fie siguri pe ei că își doresc ceva pe viitor.
Încă îmi mai am părinții în viață, și când îi văd după atâția ani împreună îmi dau seama că dragostea există, deoarece n-am avut o viață ușoară și dacă ei nu erau uniți erau de mult terminați.
Dragostea există, cu rele și bune. dar există.

33 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cu siguranta exista dragostea. Dupa mine cred ca este cel mai profund si mai puternic sentiment care poate exista. Dragostea va exista intotdeauna pentru fiecare dintre noi.
Multi dintre noi dupa atatea lovituri primite de la dragoste,ajungem sa credem ca dragostea numai exista s-au ca numai vom iubi niciodata pe nimeni,insa cu timpul viata ne va schimba gandurile si vom reusi sa iubim,sa ne indragostim si sa o luam intotdeauna de la capat, indiferent cat de raniti suntem.
Dragostea exista, poate ca daca noi nu credem in existenta ei acum, mai tarziu ne vom da seama si vom realiza, ca intr-adevar ea exista si va exista mereuhappy

| RAY a răspuns:

Da,dar nu ca fetele pot iubi sincer

| h3r a răspuns:

Deci tu nu iubești?

| HolyPotato explică (pentru h3r):

Ba da, îmi iubesc părinții, animalele, hobby-urile etc. Mă refer la dragostea dintre un bărbat și o femeie.

| h3r a răspuns (pentru HolyPotato):

Repet, nu iubești? N-ai iubit pe niciun băiat? N-o să iubești?!
Există doar pentru că tu iubești! Pentru că de multe ori iubirea nu-ți este împărtășită, însă iubești cât pentru 2!

| HolyPotato explică (pentru h3r):

Păi eu cred că lucrurile stau în felul următor: în timpul adolescenței de vină sunt hormonii, mai apoi, majoritatea persoanelor caută să-și întemeieze o familie, dar cu toată ubirea care se presupune că există, majoritatea cuplurilor sfârșesc prin divorț. De ce oare? Am impresia că, de fapt, e doar în mintea noastră, că e o simplă nevoie firească de a nu ne simți singuri care merge mână în mână cu atracția fizică (trecătoare, bineînțeles). Termenul de "dragoste" mi se pare fictiv, sau... poate doar exagerat. Asta e părerea mea, sper să mă înșel, voiam să văd mai multe puncte de vedere.

| HolyPotato explică (pentru h3r):

Ești de admirat pentru felul tău de a gândi! Și este adevărat tot ce ai spus, deși iubirea pare să se piardă tot mai mult cu trecerea generațiilor... sad

| h3r a răspuns (pentru HolyPotato):

Mulțumesc din suflet, ai făcut să mă simt bine pe parcursul zilei happy
Chiar se piere, pentru ăia care n-au simțit-o niciodată cu adevărat.
Dar tu iubești iar asta e cel mai important! Crede în tine, crede în iubire. Lasă dezamăgirile, pentru că-s destule, dar le vei uita!

| ChalkOutline a răspuns (pentru HolyPotato):

Am aceeasi parere.
Plus, nu cred ca exista, insa o caut in oameni, caut ceva adevarat, real.

| HolyPotato explică (pentru h3r):

Mulțumesc pentru sfat happy

| h3r a răspuns (pentru HolyPotato):

winking Curaj!

| h3r a răspuns (pentru HolyPotato):

Pentru că mulți nu se iubesc! Nu se respectă și nu s-au înțeles prea bine niciodată. Au făcut un pas greșit. Uită-te la noi, plin de vedete... dacă nu te desparți nu-i cool! Se ajunge aici pentru că toți au avut un punct comun de interese, nici vorbă de iubire, dragoste, nevoia a-i fi alături...de a avea un copil împreună!
Din păcate ai dreptate pe de-o parte, deoarece mulți s-au obișnuit cu divorțul...e foarte simplu pentru ei...și din păcate amândoi acceptă să se ajungă aici, deci ei n-au simțit ceva intens niciodată, s-au prostit la cap și s-au aruncat în râu doar pentru a se căsători!
Pentru mine familia este toată viața mea, cel mai important lucru în lumea asta, pun accent pe ea și îi critic aspru pe cei care își bat joc și divorțează ca proștii. Ar trebui să fie siguri pe ei că își doresc ceva pe viitor.
Încă îmi mai am părinții în viață, și când îi văd după atâția ani împreună îmi dau seama că dragostea există, deoarece n-am avut o viață ușoară și dacă ei nu erau uniți erau de mult terminați.
Dragostea există, cu rele și bune. dar există.

| Dariusuu a răspuns:

Dragostea pluteşte în aer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista, am fost inselat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar e trecatoare.

| VladGH a răspuns:

Ce este aici de argumentat? Exista si basta!

| HolyPotato explică (pentru VladGH):

Păi aș vrea să știu ce vă face să credeți că există.

| VladGH a răspuns (pentru HolyPotato):

Pai, nu stiu am vazut la altii, am intrebat fratele si mi-a spus ca este dragoste laughing.

| HolyPotato explică (pentru VladGH):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Exista!
Dar nu foarte mult timp! laughing

| BlitzLikeXd a răspuns:

Exista dragostea pentru orice om din viata si femei si fete fac asta

| HolyPotato explică (pentru BlitzLikeXd):

Tu te referi la iubire sau la sex?

| AnneღU a răspuns:

Exista... Dragostea parinteasca care este eterna, dragostea la prima vedere, dragostea de o noapte, dragostea de o vara... Oricum ar fi ea exista. De ce? Pentru ca daca n-am iubi ar insemna sa fim niste persoane fara sentimente si fara suflet!

| GutuvanMorgan a răspuns:

Cand privind sau stand de vorba cu un om ai fluturasi in stomac (si nu de foame) e posibil sa fie dragoste. Daca n-ar exista dragostea, n-ai fi existat nici tu.

| VladGH a răspuns (pentru GutuvanMorgan):

Dragostea trece prin stomac, doar daca ai p... mare. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladGH):

Cat ai limba'n gura si degete la mana faci kk pe ea de p.a, cat ar fi ea de marewinking

| VladGH a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ceia ce iese de la tine e ca trebuie sa fii fara limba si fara degete ca sa te folosesti de ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladGH):

Dezvolta ca nu inteleg

| bunicisibuni a răspuns:

Da,dar foarte rar pentru că lumea se urăște mai mult decât să se iubească unul pe altu.

| HolyPotato explică (pentru bunicisibuni):

Trist, dar adevărat... sad

| Lovetolove a răspuns:

Love is in the air. everywhere I look around.

| Chupulix a răspuns:

Exista fiindca am trecut prin ea. Am simtit ca iubesc cu adevarat, ca as renunta la unele lucruri pentru a fi acolo cu persoana de care sunt indragostita, ca as face anumite sacrificii pentru ea, ca mi-as pierde toata ziua ca sa stau cu ea. happy

| AngelAndreea a răspuns:

Da eu cred. Cred pentru ca o tairesc