| T0T a întrebat:

Care vi se pare cel mai sincer sentiment? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Ura. N-are nevoie de argumentare.

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu depinde de sentimentul în sine, ci de cel se simte.

| AirănMeidăn a răspuns:

Sentimentele sunt sincere. Doar noi ne prefacem ca am simti ceva, cand de fapt nu e asa. Si in cazul asta, alea nu se mai pot numi sentimente.

| Exilee a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Sentimentele sunt exact cuvintele sufletului nostru pe care-l sugruma atunci cand noi ne opunem expunerii lor.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Exilee):

Profund. Mai ceva ca poeziile lui Nichita Stanescu. Hai sa nu exageram, de fapt.

| Exilee a răspuns (pentru AirănMeidăn):

De fapt, profunzimea la mine inseamna versuri pentru Salam. Atat! Vrei nu vrei, subeictivitatea reda practic o generalizare.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Exilee):

Da, da, de acord. Culca-te, noapte buna.

| Mayar a răspuns:

Rasul.
De ce? Citez : "Râsul e cel mai sigur examen al sufletului omenesc. Niciodată firea omului nu se dezvăluie mai deplin ca atunci când rade. Uneori e foarte greu să dibuieşti caracterul câte unui om, dar e de ajuns să-l surprinzi o singură dată râzând sincer şi brusc, şi atunci caracterul lui îţi apare ca lumina zilei." [ Dostoievski]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura? Credeam ca vrei alt raspuns.
Toate sentimentele sunt sincere, indiferent daca sunt pozitive sau negative, sunt simtiri si nu pot fi neadevarate din moment ce le simti iar faptul ca uneori ni le ascundem nu schimba valoarea de adevar a acestora.

| clarutay a răspuns:

Cel mai sincer sentiment e iubirea.Nu exista ceva mai sincer sau important decat iubirea.Este cel mai important sentiment si nu toata lumea crede asta, dar eu sunt sigura!

| anonim_4396 a răspuns (pentru clarutay):

" Nu exista ceva mai sincer " laughing, buna asta.