| Marioara_5353 a întrebat:

Dumnezeu e bun cu noi si milostiv de ce sa nu mergem toti la biserica sa ne inchinam?

16 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

,, 13. Intrati prin poarta cea stramta, ca larga este poarta si lata este calea care duce la pieire si multi sunt cei care o afla.
14. Si stramta este poarta si ingusta este calea care duce la viata si putini sunt care o afla.
15. Feriti-va de proorocii mincinosi, care vin la voi in haine de oi, iar pe dinauntru sunt lupi rapitori. "

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Via,
Nu m-am chinuit, le ştiu pe de rost pentru că am fost binecuvântată de Ema şi Mărioara big grin.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Via,
Păi nu? Doar suntem Toţi pentru Unul!

| danut a răspuns:

Si la care biserica ne-ar propune domnia voastra sa mergem?

| MMihai a răspuns:

După tine, nu ai voie, să te închini, decât la biserică? Ce să caut la biserică, femeie? Să văd un popă, care de fapt, este un ateu convins? Și să îi mai dau și bani, că mă mite, despre ceva, în care nici el, nu crede? Eu m-am luat tare, de un popă și l-am întrebat dacă el știe un singur prelat creștin ortodox, care nu este ateu? În loc să îmi spună un singur nume, de popă ne ateu, el a început să râdă. De unde, am dedus, că nici el nu știa, un singur popă, care să nu fie ateu.

| Klepto a răspuns:

Ca sunt ateu?
Ca nu ma las spalat pe creier?
Ca nu mai este religie ci doar interese si bani?

Alege care explicatie ti se pare corecta.
"Dumnezeu e bun cu noi si milostiv" total, de asta viata este asa cum este, de asta mor milioane de copii anual de foame, de asta uni isi iau zilele din cauza problemelor.

Acuma hai zi ceva de genu "crede si nu cerceta" sau cei ce cred vor mosteni raiul dupa moarte".

Prefer sa ma chiunui sa fac ceva singur si pe meritul meu decat sa ma inchin la ceva ce nu poate fi dovedit.

Intrebarea de baraj este:
Esti cumva penticostala? ca asta ar explica multe.

| chelstone a răspuns:

Si alah e bun si iubitor, de ce nu te duci la moscheie sa te rogi?

| mgtow a răspuns:

Daca era bun cu noi ne oferea la fiecare cate o persoana iubita si nu ne lasa sa fim tristi si nici criza nu exista dar el sta cu bratele incrucisate si se uita ca si cum noi am fi furnici.

| alexmircescu13 a răspuns:

Pai daca tu stai pe TPU in loc sa mergi la biserica...

| dr0wn a răspuns:

Mda nu prea are legatura DAR de ce nu va deschideti un pic mintea sa vedeti si alte "versiuni" decat ceea ce ati fost invatati de parinti.
Ah da si ma enerveaza cum copii sunt indotrinati sa creada in ceva. Dupa parerea mea pe la vreo 15 ar trebui sa le explici cate ceva si sa ii lasi sa aleaga de unu singur in ce sa creada.

Si...cine mai merge la biserica?

Hai ca la tara e bine acolo merge lumea regulat da prin orase nu o sa vezi persoane de 20 de ani.

| Saya a răspuns:

Ia vezi, mai gandeste-te, sa nu mori de foame de la atata milostenie.

| Homye18 a răspuns:

Mda... Eu unul numai merg la biserica de vreo 10 ani si iti spun si de ce "draga" Marioara. Am fost sa ma impartasesc si preotul m-a dat afara din biserica pe motiv ca nu am trecut in anul acela pe la slujbe. De atunci pentru mine capitolul religie este unul inchis.

| LeuTz a răspuns:

Leo e bun cu tine si milostiv si te intreaba de ce sa nu te duci numai tu si sa taci in rest pocaitenia dumneavoastra.

| ElShaarawy a răspuns:

Pentru ca noi gasim alte preocupari... din pacate...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trollule, eu te-am raportat, dar, de dragul Eroticai, care s-a chinuit sa caute citatele alea din Biblie, o sa ma rog sa fiu singurul cu indrazneala asta, asa necredincios cum sunt.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, mai, da' ce te mai voteaza pe tine fanii, Erotico!
Dai sfaturi gratis?