| Joker3134 a întrebat:

După ce ai decedat ar exista in viitor o metodă sa ti se recupereze toate informatiile din creier? Astfel încât să iti continui viata?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Daca se putea, se recuperau informatiile de la marii savanti. Pentru stiinta, nu pentru a continua o viata inutila.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru Joker3134):

Nu se stie niciodata. Dar sigur nu in viitorul apropiat (adica mai mult de 100 de ani).

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Iote):

"adevarul doare"

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si care ar fi faza, existenta este inutila fara sens, scop

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Speram nu din Romania

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Consider ca daca e sa invi pe cineva e bine ca respectiva persoana sa fie si inteligenta

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Teoretic totul este posibil,dar practic,vai mama noastra laughing suntej de abia la inceput,nici nu ne cunoastem bine organismul,dapai sa facem si ce spui tu.
Poate candva undeva o sa se poata,dar nu merge una fara alta,adica constiinta ta va trebuie bagata, cel putin asa cred eu, tot in corpul tau, nu cel original, unul colnat, altfel nu stiu si nu stiu daca cineva poate spune cu certitudine ca s-ar putea si altfel.

| Donsavas a răspuns:

Nu se poate asa ceva. Informatiile nu sunt tot una cu conștienta.

| Darkmagic a răspuns:

Te-ai grabit cu lote. :))
Dar hai, fie...
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16746189/
Cu dispozitivele respective nu iti continui viata, ele doar memoreaza tot ce ai facut, ai simtit sau ai vorbit in timpul vietii, etc.
Exista doar doua sau trei, toate in SUA, eu l-am vazut pe cel de la New-York.
E un prim pas...

| Nilsson a răspuns:

Impaca-te cu ideea ca toti murim si nu exista nicio posibilitate de a schimba ceva.
Singura sansa la o noua viata este cea oferita de Dumnezeu, daca crezi acest lucru nu ai nimic de pierdut si te bucuri in plus de un confort psihologic.

| GouDidodino a răspuns:

Esti foarte inteligent