| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a întrebat:

După ce am văzut poza asta : http://loveartandfear.files.wordpress.com/2011/10/brain- cell-universe.jpg ( postată de Apache ), m-am gândit oare noi am fi capabili să materializăm lucruri în univers prin simpla gândire, sau ceva de genul dacă ne gândim un grup numeros de persoane la același lucru și ne dorim, se va întâmpla?
Sau poate noi suntem de fapt creația imaginației a unor persoane din alt univers și noi cu imaginația noastră am mai creat unul și tot așa atunci... ar exista un univers principal creator dar el cum a apărut atunci?
Mă rog deja deviez de la subiect, credeți în " puterea asta " de care am zis eu? Ca și la Placebo.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu inca...dar cineva a zis odata ca daca te poti gandi la un lucru atunci acel lucru este posibil.
Singura limita e imaginatia.

Spune-i acum 2000 de ani unui om ca o sa ajungem sa trimitem roboti pe marte si o sa se inchine la tine
*sau o sa te arda...depinde de noroc *

Conteaza doar sa nu ne distrugem pe parcurs....restul vine cu timpul.

| Wehrmacht a răspuns:

Da' cu Apache ce s-a intamplat?

| Buresbista123 a răspuns:

Nu cred e exact o chestie pe care ti o imaginezi nici macar Placebo aia e alt ceva, atata timp cat nu ai cea mai mica dovada e excat o superstitie ca si Dumnezeu sau extraterestrii etc deocamdata nimic nu este demonstrat

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ explică (pentru Buresbista123):

Fiecare " supersiție "are un gram de adevăr.

| Buresbista123 a răspuns (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Asta e un raspuns pueril, nu totul este adevarat nu tot ce crezi sau iti imaginezi tu este si real concret

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Ne folosim aceasta "putere" zilnic.
Fara autosugestie, am fi legume.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Eu cred in puterea asta in fond noi folosim 10 % din creierul uman da amite 100% din capacitatile sale. cred ca sa descoperit ceva dar nu vor sa ne spuna ca sa nu poata sa faca oricine chestile astea.

| NoahRyan a răspuns:

Noi suntem parte din intreg, din univers, din Dumnezeu. Putem face orice happy.