| anonim_4396 a întrebat:

După experimentul sistemului comunist din Romania și cel actual. Care dintre cele două este mai avantajos șau potrivit pentru noi Romănii?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa fie avantajos la comunism? Ce țară a prosperat in comunism?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suntserios):

China

| suntserios a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ești tu sigur că în China e așa bine? Și că e aplicat sistemul comunism care a fost in URSS și Romania?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suntserios):

Eu n-am spus că in China este bine. Si nici că Comunismul de acolo este ca cel care a existat in Europa de Est.
Eu doar ti-am răspuns la intrebare. -China este o țară comunistă și prosperă a cărei economii este in creștere rapidă.
Și Da. Comunismul, la fel ca și Democrația. Nu supraviețuiesc și se dezvoltă in forma in care au fost găndite de Cleisthenes sau Karl Marx.

| relian a răspuns:

Nici unu laughing ambele is cam acelasi rahat cu alt ambalaj

| Drake21 a răspuns:

Cred ca amandoua sisteme au avantaje si dezavantaje, cel m ai potrivit sistem pentru toata populatia nu stiu

Răspuns utilizator avertizat