| MagicSmile7 a întrebat:

După părerea voastră, ce este mai important: ce faceţi sau rezultatul pe care doriţi să-l obţineţi prin ceea ce faceţi?

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

"Meditatia incepe acolo unde mentalul inceteaza sa mai existe". Actiunea este starea de non minte si foarte multi oameni cauta starea asta chiar fara a-si da seama.De asta se spune ca intr-un sport de full contact daca te gindesti la rezultatul luptei indeferent cum il vezi de inainte, vei pierde in mod sigur.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Rezultatul. Pentru că mă apuc să fac "ceva" atunci cand vreau acel "ceva". Altfel, este cooperativa "munca în zadar".

| shadovv a răspuns:

Nici unul. Important e rezultatul in sine, nu rezultatul dorit si nici actiunea din care reiese rezultatul.

| KyraW a răspuns:

Ce fac.Restul e caterinca.In functie de ce fac variaza rezultatul,daca ma gandesc doar la ce o sa iasa intr-un final, iese terci. Daca stau si ma concentrez pe situatia de fata e mult mai usor si practic.E ca si faza cu viitorul, prezentul si trecutul.Important e azi, nu conteaza maine ce o sa iasa.

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Pentru mine e mai important ce fac.

| Damasc a răspuns:

Pai fiecare actiune a noastra este motivata de un anumit principiu, avand ca scop realizarea unui lucru.Cu alte cuvinte tot ceea ce facem este pentru a ajunge la un punct anume, la un rezultat, deci raspunsul meu este rezultatul care vreau sa il obtin.

| Alexxutsa a răspuns:

Eu cred ca mai important este rezultatul pe care doriţi să-l obţineţi prin ceea ce facem.

| Slim a răspuns:

Ce facem.
Oricum castiga cei ce fac ce altii doar incearca.

| COD ROSU a răspuns:

Conteaza ceea ce faci. Daca faci bine ceea ce faci vor veni si rezultatele.

| HippiTweety a răspuns:

Stii ceva...niciodata nu m-am gandit la asta...