| DiDi a întrebat:

După părerea voastră, prima impresie pe care o faceţi cuiva, contează?happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Foarte mult. Mi-am dat seama ca majoritatea pun pret pe o prima impresie si nu fac eforturi prea mari pentru a te cunoaste. Ca tot era o intrebare mai devreme ( ce te face special ) mentionez ca aici sunt foarte diferit fata de altii. Incerc sa ii cunosc foarte bine pe ceilalati pasa sa imi fac o parere clara despre ei. Din pacate nu toti vor sa te cunoasca si mai ales nu vor sa ajungi sa ii cunosti. Eu de exemplu sunt mai retras la o prima intalnire cu cineva. Dupa ce cunosc o persoana mai bine devin mai vorbaret, mai sociabil. Si sunt sigur ca sunt multe persoane la fel ca mine. Din pacate majoritatea nu au rabdare pentru a te cunoaste. Si multi nici nu sunt o prezenta destul de agreabila pentru ca sa vrei sa te cunoasca. Uneori nu iti pasa ca nu te cunosc asa cum esti tu. Doare totusi cand vrei ca o persoana deosebita sa te cunoasca mai bine si ea nu da semne ca ar vrea.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Conteaza in sensul ca mai tarziu sa imi zic cata dreptate am avut/cat de mult m-am inselat in privinta respectivuluihee hee

| Floreenofficial a răspuns:

Din cate am vazut si am vazut multe DAAAAAAAAAAA!
cum te ia omul de la inceput asa ramai pe vecie! crede-ma!

| marrr a răspuns:

Deseori, prima impresie este cea mai importanta. Chiar daca pe parcursul mai multor luni, ani, iti dai seama ca o persoana nu este asa cum era cand ai cunoscut-o, o prima impresie face o anumita persoana sa te eticheteze si in functie de asta hotaraste daca aveti ceva in comun sau nu.
Mie una imi place sa imi fac o parere buna despre cineva la prima conversatie, iar in timp sa nu-mi schimb parerea, insa de cele mai multe ori este pe dos: o parere buna de inceput, o parere proasta la "sfarsit".tongue

| Ea12345 a răspuns:

Prima impresie conteaza enorm. Felul cum arata, cum se poarta si gesturile unei persoane spun multe despre ea, chiar inainte sa deschida gura.
De aceea e bine sa te porti mereu bine, ingrijit si sa nu faci o impresie proasta, deoarece de multe ori, prima impresie se schimba greu.
Succes!kiss

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Da... Pentru ca daca faci o impresie proasta, persoana respectiva nu va mai vrea sa aiba de a face cu tine pentru a vedea ce fel de pseroana esti de fapt. Parerea mea. Pup.

| Stixie a răspuns:

Evident

| Reek54 a răspuns:

Cam 60%.

| raisssa a răspuns:

Din pacate,da...

| Larisa005 a răspuns:

Da, dar cu timpul si-o poate schimbahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine, conjunctura, si ce urmaresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca daca fac o impresie proasta ii e greu sa ma corectez.
Dar prietenii ma cunosc si ma stiu exact cum sunt, ma accepta cu bune si rele deci nu prea imi mai pasa daca ii fac cuiva o parere buna sau proasta despre mine, daca vrea sa imi fie cel putin amic sa ma accepte asa cum sunt [ cu bune si rele ]. Pentru ca nu m-am schimbat pentru nimeni si nici nu o voi face. Si prefer sa fiu eu " cu nimic special dar totusi diferit " decat o prefacutawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza foarte mult, dar nu e decisiva.